Yıldızlar Atletizm yarışları sona erdi
 SporExpres.com'u Facebook'tan takip et  SporExpres.com'u Twitter'dan takip et


Yıldızlar Atletizm yarışları sona erdi

11 Nisan 2017 Salı 12:23

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Atletizm İl Birinciliği sona erdi. Erkeklerde Sait Faik Abasıyanık O.O., kızlarda ise Mithatpaşa O.O. şampiyon oldu.



Bu haberi Tweet et

Yıldızlar Atletizm yarışları sona erdi

 Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar Atletizm İl Birinciliği sona erdi. Erkeklerde Sait Faik Abasıyanık O.O., kızlarda ise Mithatpaşa O.O. şampiyon oldu.


Yıldızlar Kategorisi (Ortaokul Kademesi) 01.09.2002 -2003-2004 doğumlu sporcular Adapazarı Atatürk Stadında yapılan Atletizm yarışmalarında madalya aradılar. Müsabakalar sonrasında başarılı olan sporculara ve okullara ödüllerini Spor Şube Müdürü Murat Acar, Okul Sporları İl Temsilcisi Mehmet Akova, Okul İdareci, Öğretmen ve Antrenörler takdim ettiler.

Foto galeriye git
Yıldız erkeklerde Sait Faik Abasıyanık O.O. 327 puanla şampiyon, Arif Nihat Asya O.O. 322 puanla 2., Adapazarı İ.H.O.O. 241 puanla 3., Taşkısığı O.O. 191 puanla 4. Oldu.


Yarışlar sonrasında yıldız erkekler 100 metre engellide Melik Kayı 1. (S.F.Abasıyanık O.O.), Ali Asım Tunca 2. (Adp.İmam Hatip O.O.), Alper Keskinkılıç 3. (Arif Nihat Asya O.O.),  Selman Tiryaki 4. (Yücel Ballık O.O.) oldu.


300 metrede İdris Ersoy 1. (S.F.Abasıyanık O.O.), Ömer Faruk Şeşen 2. (Arif Nihat Asya O.O.), E.Berk Çilingir 3. (Akyazı Paris O.O.), Furkan Yıldız 4. (A.Akkoç O.O.) oldu.


800 metrede Berkay Tosun 1. (Adap.İmam Hatip O.O.), Melih Kayı 2. (S.F.Abasıyanık O.O.) , Emirhan Başer 3. (Y.Ballık O.O.),  M.Onur Parça 4. (Yenikent İ.H.O.O.) oldu.

100 metrede Ö.Faruk Şeşen 1. (Arif Nihat Asya O.O.), Fatih Karamehmet 2. (Adp. İ.H.O.O.), Enes İbrahim Gül 3. (S.Faik Abasıyanık O.O.), Haktan Özlemiş 4. (Mithatpaşa O.O.) oldu.

Cirit  atmada Ensar Berk Çilingir 1. (Akyazı Paris O.O.), Fatih Karamehmet 2. (Adap. İ.H.O.O.), Ahmet Buğra Öztoprak 3. (Kale Okulları O.O.) , Ali Asal 4. (Evrenköy O.O.) oldu.   

Yüksek Atlama Alper Keskin Kılıç 1. (Arif Nihat Asya O.O.), Mert Ali Çırpar 2. (Taşkısığı O.O.), Azim Can İmer 3. (Yücel Ballık O.O.), Polat Topal 4. (Akyazı Paris O.O.) oldu.

Uzun atlamada Halil İbrahim Güzel 1. (Arif Nihat Asya O.O.), Bahadır Ekerbiçer 2. (Kale Okulları), İbrahim Eren Uzkesen 3. (Mithatpaşa O.O.), Selim Yakupoğlu 4. (Taşkısığı O.O.)  oldu.


Gülle atmada İdris Ersoy 1. (Sait Faitk Abasıyanık O.O.), Volkan Güç 2. (Evrenköy O.O.), Yunus Emre Gündoğdu 3. (Mithatpaşa O.O.), Engin Ece 4. (Taşkısığı O.O.) oldu.


2000 metrede Furkan Yıldız 1. (Ahmet Akkoç O.O.), Cengiz Atalay 2. (M.Zumra Kuş O.O.), Emirhan Başar 3. (Y.Ballık O.O.), M.Onur Parça 4. (Yenikent İ.H.O.O.) oldu.


4x100 metre bayrak yarışında Arif Nihat Asya O.O. 1., S.Faik Abasıyanık O.O. 2., Adapazarı İ.H.O.O. 3., Ahmet Akkoç O.O. ise 4. Oldu.


Yıldız Kızlarda Mithatpaşa O.O. 555 puanla şampiyon, Sait Faik Abasıyanık O.O.  287 puanla 2., Akyazı Paris O.O. 172 puanla 3. , Evrenköy O.O. 147 puanla 4. Oldu.


Yarışlar sonrasında yıldız kızlar cirit atmada Selma Davulcu 1. (Mithatpaşa O.O.), Niğdenur Daner 2. (Sait Faik Abasıyanık O.O.) ,  Beyza Kopa 3. (Hızırtepe O.O. ), Dilara Küpçük 4. (Evrenköy O.O.) oldu.

Uzun atlamada Melekşnur Ünverin 1. (SAÜ Vakfı O.), Zeynep Akça 2. (Mithatpaşa O.O.), Ceren Altıntaş 3. (Ozanlar O.O.), Sıla Simey Harman 4. (Sait Faik Abasıyanık O.O.) oldu.


100 metre engellide Sudenaz Şahin 1. (Mithatpaşa O.O.), Ezgi Kol 2. (Sait Faik Abasıyanık O.O.), Azra Aleyna Parlar 3. (İlke Koleji ), Betül Yakupoğlu 4. (Taşkısığı O.O.) oldu.


800 metrede Şevval Niğdelioğlu 1. (Mithatpaşa O.O.), Dilara Küpçük 2. (Evrenköy O.O.), Elif Demirci 3. (S.Faik Abasıyanık O.O.), Betül Sağlam 4. (21 Haziran O.O.) oldu.


300 metrede Zehra Oral 1. (Mithatpaşa O.O.) , Ezgi Kol 2. (S.Faik Abasıyanık O.O. ), Aleyna Yenilmez 3. (Akyazı Paris O.O.), Ebrar Kızıldağ 4. (Akyazı Şehit A.Çondul O.O.) oldu.


Gülle atmada Mine Kahraman 1.  (Mithatpaşa O.O.) , Ezgi Melda Özdağ 2. (Akyazı Paris O.O.), Tuğçe Sinem Genç 3. (Sait Faik Abasıyanık O.O.), Naciye Çukur 4. (Evrenköy O.O.) oldu.


100 metrede Sena Gümüş 1. (Mithatpaşa O.O.), Azra Aleyna Parlar ( İlke Koleji), Nisa Kap 3. (S.Faik Abasıyanık O.O.) , Miraç Çobanoğlu 4. (Y.Ballık O.O.) oldu.


1500 metrede Şevval Niğdelioğlu 1. (Mithatpaşa O.O.) , Betül Sağlam 2. (21 Haziran O.O.), Elif Bilgiçli 3. (S.Faik Abasıyanık O.O.) , Helin Daşdemir 4. (Evrenköy O.O.)


4x 100 metre bayrak yarışında Mithatpaşa O.O. 1., S.Faik Abasıyanık O.O. 2., A.Şehit A.Çondul O.O. 3., Evrenköy O.O. 4. Oldu.


Yüksek atlamada Merve Kurtoğlu 1. (Mithatpaşa O.O.), Afra Demirci 2. (Hızırtepe O.O.), Arzu Sena Kahriman 3. (Akyazı Paris O.O.) oldu. 



Bu haberi Tweet et

Anahtar Kelimeler



@name x