Sakarya'da Şampiyon Fransa
 SporExpres.com'u Facebook'tan takip et  SporExpres.com'u Twitter'dan takip et


Sakarya'da Şampiyon Fransa

03 Şubat 2018 Cumartesi 22:47

Sakarya'nın ev sahipliğinden yapılan TBF Uluslararası U16 Turnuvası finalinde Fransa, Litvanya'yı 83-77'lik skorla mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.Bu haberi Tweet et

Sakarya'da Şampiyon Fransa

Sakarya'nın ev sahipliğinden yapılan TBF Uluslararası U16 Turnuvası finalinde Fransa, Litvanya'yı 83-77'lik skorla mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

 Türkiye Basketbol Federasyonu’nun her yıl gerçekleştirdiği, Avrupa’nın kategorisindeki en prestijli organizasyonu olarak kabul edilen TBF Uluslararası U16 Turnuvası Sakarya'da gerçekleştirildi. Cuma akşamı oynanan turnuva finalinde Fransa, Litvanya'yı 83-77'lik skorla mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.
Foto galeriye git

Atatürk Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmalarda Türkiye U16 ve Türkiye U15 takımlarının yanı sıra, Arjantin, Bosna Hersek, Çin U17, Fransa, Litvanya ve Sırbistan mücadele etti. Basketbol severlerin ücretsiz olarak takip ettiği turnuvada tüm maçlar, TBF TV’den de naklen yayınlandı.

10'uncu kez ev sahibiyiz

TBF Uluslararası U16 Turnuvası ilk olarak 1994 yılında Sakarya’da düzenlenen organizasyonla start almıştı. Turnuva daha sonraki yıllarda Sakarya, Edirne, Antalya, İstanbul, Ankara Konya ve Gaziantep şehirleri de ev sahipliği yaptı. Bu yıl 20'incisi düzenlenen turnuvaya Sakarya 10'uncu kez ev sahipliği yapmış oldu.

TBF Uluslararası U16 Turnuvası’nda şampiyonluğa ulaşan Fransa’ya kupa ve madalyalarını Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel sundu.


Bu haberi Tweet et

Anahtar Kelimeler@name x