banner177
banner178
banner160

Deplasmanlı Amatör Lig 17 Ekimde Başlıyor

İşte Deplasmanlı Amatör Lig Kriterleri


Bölgesel Amatör Lig’de(BAL) mücadele edecek takımların bilgilendirme toplantısı dün ASKF’de gerçekleşti. Takımlara lig kriterleri hakkında bilgi verildi



 



Toplantı yapıldı



Adapazarı, Serdivan ve Hendek Gençlik Gündoğduspor’un katılacağı Bölgesel Amatör Lig’in bilgilendirme toplantısı yapıldı. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda(ASKF) yapılan toplantıda kulüp yöneticileriyle bir araya gelen ASKF Başkanı Hüseyin Kama lig kriterleri hakkında bilgi verdi. 160 takımın mücadele edeceği lig Ekim ayında başlayacak.



 



160 takım katılacak



2009-2010 sezonunda illerinde dereceye giren 147 takım ile TFF 3. Lig’den düşen 13 takımın katılımıyla 160 takım arasında oynanması planlanan BAL’da mücadele etmek için gerekli kriterleri yerine getirmeye, bu lige katılmayan veya bu ligden çekilen takımlar yerine o ilden veya başka bir ilden takım alınmayacak.



 



10 Temmuz son gün



BAL’da mücadele edecek takımların en geç 12 Temmuz Pazartesi gününe kadar TFF’ye ulaştırılması gereken belgeleri 10 Temmuz’a kadar ASKF’ye götürmeleri gerekiyor. TFF’ye gönderilecek belgeler; 1-Kulübün Bölgesel Amatör Lig’e katılacağını belirten Yönetim Kurulu kararlarının bir sureti. 2-Katılım formu. 3-Aranan şartlardaki sahanın kulübe tahsis edildiğine dair belge. 4- 25.000 TL. tutarındaki kati ve bir yıl süreli banka teminat mektubu.



 



Futbolcuların uygunluğu



BAL’da 2010-2011 sezonunda 01.01.1980 ve daha sonra doğmuş olan amatör futbolcular oynayabilecek. 31.12.1979 ve daha önce doğmuş olanlar yaşı büyük amatör futbolcu statüsünde olacak. En fazla 2 yaşı büyük futbolcu müsabaka isim listesinde yer alabilecek. Kendi başvurusu üzerine Türkiye’de en az 1 yıl oturma izni almış olan, en çok 2 yabancı uyruklu futbolcu oynatılabilecek.



 



BAL’a katılım kriterleri



* BAL’a katılan kulüplerin antrenman ve müsabakalarda fiilen kullanılan, mülkiyeti kulübe ya da kulübün bağlı olduğu kuruma ait olan, bu kulübe tahsis esilmiş, soyunma odaları ve hakem odasına sahip, nizami boyutlarda, doğal çim veya uygunluğu TFF tarafından onaylanmış suni çim zeminli bir sahayı temin etmeleri zorunlu kılınıyor.



 * Kulüplerin, 2010–2011 sezonu için 25.000 TL tutarındaki kati ve 1 yıllık teminat mektubu, müsabakalara katılım teminatı olarak TFF’ye sunmak zorunda. Ayrıca alınan müsabakalara katılım teminatı, takımın sezon fikstürünün belirlenmesinden sonra ligden çekilmesi, çıkarılması veya yerel amatör kümeye indirilmesi hallerinde iade edilmeyecek.



 * Takımların, 2010-2011 sezonunda U13 ve U17 yaş kategorilerinde yerel lige katılması veya bu yaş kategorilerinde lig bulunmayan illerde, kulüplerin o ilde ligi düzenlenen en az 2 yaş kategorisinde müsabakalara katılması aynı zamanda 2011-2012 sezonundan itibaren ise U13 ve U17 yaş kategorilerinin yanı sıra U14 ve U19 yaş kategorilerinde de yerel lige katılması zorunlu.



 * 2010-2011 sezonunda BAL’da yer alan takımlarda görev yapan teknik adamlar, güncel TFFA veya TFFB lisanslarına sahip olmak zorunda. 2011-2012 sezonunda ise takımların güncel TFF A veya UEFA B lisanslı teknik adamları bulundurmaları gerekiyor. BAL takımlarında 2010-2011 ve 2011-2012 sezonlarında belirtilen yaş kategorileri için en az bir güncel TFF B veya Amatör lisanslı antrenör olması zorunlu.



 *BAL’a katılan kulüpler, müsabakaların düzenli şekilde oynatılmasını sağlamak amacıyla kulüp müdürü ile tesis ve akreditasyon sorumlusu görevlendirmek ve bu kişilerin TFF tarafından düzenlenecek eğitim ve seminerlere katılarak sertifika almalarını sağlamak zorunda. Bu görevlerin kulüp yöneticiler tarafından yerine getirebilmesi mümkün olacak.



İŞTE BÖLGESEL DEPLASMANLI LİGE KATILACAK TAKIMLAR



 

























































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































































ADANA 1- GENÇLERBİRLİĞİ

2- Ç.ÜNİVERSİTESİ SPOR

3- KOZAN BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ADIYAMAN 1- BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AFYON 1- EMİRDAĞSPOR

2- Y.SANDIKLISPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AĞRI 1- DOĞUBEYAZIT BLD.SPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AMASYA 1- ÜNİVERSİTE GENÇLİK SPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ANKARA 1- ADLİYESPOR

2- AKYURT BELEDİYESPOR

3- PURSAKLAR BELEDİYESPOR

4- SİNCAN BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ANTALYA 1- DEMRE BELEDİYESPOR

2- KADRİYE BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ARTVİN 1- ARHAVİSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AYDIN 1- BELEDİYESPOR

2- ÇİNE MADRANSPOR

3- KUŞADASISPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BALIKESİR 1- AYVALIK BELEDİYESPOR

2- EDREMİT BELEDİYESPOR

3- Y.SANAYİ SPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BİLECİK 1- OSMANELİSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BİNGÖL 1- İL ÖZEL İDARESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BİTLİS 1- ÖZGÜZELDERESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BOLU 1- GEREDESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BURDUR 1-BUCAK BLD.OĞUZHAN SPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BURSA 1- KESTEL BELEDİYESPOR

2- MERİNOSSPOR

3- YENİŞEHİR BELEDİYESPOR

4- ZAFERSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ÇANAKKALE 1- BİGASPOR

2- MAHMUDİYE BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ÇANKIRI 1- İL ÖZEL İDARESİ KÖYHİZMETLERİ SPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ÇORUM 1- BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DENİZLİ 1- BEREKETLİ BLD.SAĞLIKSPOR

2- KONAKSPOR

3- YEŞİLKÖYSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DİYARBAKIR 1- ERGANİSPOR

2- İL ÖZEL İDARESİ AY SPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDİRNE 1- AYŞEKADIN GENÇLERBİRLİĞİ SPOR

2- KEŞANSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ELAZIĞ 1- BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ERZİNCAN 1- ERZİNCANSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ERZURUM 1- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ESKİŞEHİR 1- DEMİRSPOR

2- ODUNPAZARISPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GAZİANTEP 1- KÖYHİZMETLERİSPOR

2- Ş.KAMİL BLD.SPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GİRESUN 1- BALLICASPOR

2- ESPİYESPOR

3- BULANCAKSPOR (TFF 3.Ligden düştü)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GÜMÜŞHANE 1- TORULSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HAKKARİ 1- ÜZÜMCÜSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HATAY 1- ERZİN BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ISPARTA 1- ÖZEL İDARESPOR

2- SAVSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MERSİN 1- AKDENİZ BELEDİYESPOR

2- ANAMUR BELEDİYESPOR

3- TOROSLAR BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İSTANBUL 1- AYAZAĞASPOR

2-BEYLİKDÜZÜSPOR

3- DİKİLİTAŞSPOR

4- FERİKÖYSPOR

5- HÜRRİYETGÜCÜSPOR

6- KARAGÜMRÜKSPOR

7- K.ÇEKMECESPOR

8- RAMİSPOR

9- S.BEYLİ BELEDİYESPOR

10- ÜMRANİYESPOR

11- YENİKÖYSPOR

12- ALİBEYKÖYSPOR (TFF 3.Ligden düştü)

13- KÜÇÜKKÖYSPOR ( “ “ “ “ )

14- KARTAL BLD.SPOR( “ “ “ “ )

15- MALTEPESPOR ( “ “ “ “ )

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İZMİR 1- ÇİĞLİ BELEDİYESPOR

2- FOÇA BELEDİYESPOR

3- ÖDEMİŞ BELEDİYESPOR

4- K.BLD.ULUCAKSPOR

5- Y.GAZİEMİR GENÇLİK

6- İZMİRSPOR (TFF 3.Ligden düştü)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KARS 1- KAĞIZMANSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KASTAMONU 1- ÜNİVERSİTESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KAYSERİ 1- ŞEKERSPOR

2- YOLSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KIRKLARELİ 1- SANAYİSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KIRŞEHİR 1- FATİHSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOCAELİ 1- DERİNCE BELEDİYESPOR

2- Ç.PLAJYOLUSPOR

3- B.ŞEHİR BLD. KAĞITSPOR

4- KÖRFEZ BLD.H.YILDIZ SPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KONYA 1- ÇATALCUMA BELEDİYESPOR

2- MEDAŞ TEK MERAM SPOR

3- SARAYÖNÜ BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KÜTAHYA 1- GAYBİ EFENDİSPOR

2- KÜTAHYASPOR

3- ŞEKERSPOR

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MALATYA 1- DEMİRSPOR

2- İL ÖZEL İDARESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MANİSA 1- DONATIMSPOR

2- KULASPOR

3- SALİHLİ BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

K.MARAŞ 1- BELEDİYESPOR

2- ELBİSTAN BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MARDİN 1- KIZILTEPE BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MUĞLA 1- TURGUT REİS BELEDİYESPOR

2- Y.MİLASSPOR

3- MUĞLASPOR (TFF 3.Ligden düştü)

4- MARMARİS BLD.GENÇLİK (TFF 3.Ligden düştü)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MUŞ 1- ŞEKERSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NEVŞEHİR 1- NARSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NİĞDE 1- BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ORDU 1- FATSA BELEDİYESPOR

2- ÜNYE BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RİZE 1- İYİDERESPOR

2- KALKANDERESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SAKARYA 1- ADAPAZARISPOR

2- H.GENÇ G.DOĞDUSPOR

3- SERDİVANSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SAMSUN 1- ÇARŞAMBASPOR

2- İLK ADIM BELEDİYESPOR

3- TEKKEKÖY BELEDİYESPOR

4- BAFRA BELEDİYESPOR (TFF 3.Ligden düştü)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SİİRT 1- GENÇLERBİRLİĞİ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SİNOP 1- BOYABAT ÇELTİKSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SİVAS 1- İL ÖZEL İDARESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TEKİRDAĞ 1- TEKİRDAĞSPOR

2- VELİMEŞE BELEDİYESPOR

3- ÇERKEZKÖY BLD.SPOR (TFF 3.Ligden düştü)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TOKAT 1- ERBAASPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TRABZON 1- BEŞİKDÜZÜSPOR

2- ÇUKURÇAYIR BELEDİYESPOR

3- YOMRASPOR

4- SÜRMENESPOR (TFF 3.Ligden düştü)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TUNCELİ 1- DERSİMSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ş.URFA 1- BİRECİK BELEDİYESPOR

2- CEYLANPINAR TİGEMSPOR

3- BELEDİYESPOR (TFF 3.Ligden düştü)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

UŞAK 1- BELEDİYESPOR

2- İL ÖZEL İDARESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VAN 1- BAŞKALESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YOZGAT 1- SORGUN BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZONGULDAK 1- KİLİMLİ BELEDİYESPOR

2- ZONGULDAKSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AKSARAY 1- KARADENİZSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BAYBURT 1- BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KARAMAN 1- AKIN GENÇLİKSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KIRIKKALE 1- YAHŞİHANSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BATMAN 1- BİNATLISPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŞIRNAK 1- ŞENOBASPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BARTIN 1- BARTINSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ARDAHAN 1- 23 ŞUBAT BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IĞDIR 1- KARAÇOMAKSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YALOVA 1- ALTINOVA BELEDİYESPOR

2- ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KARABÜK 1- ESENTEPE ORMANSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KİLİS 1- BELEDİYESPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

OSMANİYE 1- ÖNDERSPOR

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

DÜZCE 1- BEYKÖY BELEDİYESPOR

2- KAYNAŞLI BELEDİYESPOR

3- DÜZCESPOR (TFF 3.Ligden düştü)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.