Caymaz’a Dünya Şampiyonası'ndan davet

Caymaz’a Dünya Şampiyonası'ndan davet

11 Eylül 2017 Pazartesi 10:52

4 yıl Akbalık Güreş Ağalığı yapan İdris Caymaz’a Dünya Şampiyonası’ndan davet geldi.

Caymaz’a Dünya Şampiyonası'ndan davet
 4 yıl Akbalık Güreş Ağalığı yapan İdris Caymaz’a Dünya Şampiyonası’ndan davet geldi.

 

Çift idmanla hazırlanıyor

Akbalık Ağası İdris Caymaz’ın, Veteranlar Grokoromen Serbest Stil Dünya Şampiyonası"nda Türkiye'yi temsil edeceği öğrenildi.  Bulgaristan’ın Plovdiv kentinde 10-16 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan Veteranlar Grokoromen Serbest Stil Dünya Şampiyonası’na katılacak olan Akbalık Ağası İdris Caymaz, antrenmanlarına günde çift idman yaparak hazırlanıyor.

 

Gözü madalyada

Sabah dayanıklılık, akşam ise salonda çalışan Caymaz Ağa, Dünya Şampiyonası’ndan madalyayla dönmek istediğini söyledi. 78 kg da güreşecek olan İdris Caymaz’ın gençlik yıllarında Türkiye 3.’lüğü derecesi olduğunu, bu yıl altın madalya hedeflediğini kaydetti. Güreş camiasının önemli isimlerinden Caymaz’ın Dünya Şampiyonası’nda boy göstereceğinin öğrenilmesi spor camiasında büyük ses getirdi.   

 

‘Kendime güveniyorum’

Milli Takım kafilesi ile Dünya Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren İdris Caymaz, şampiyonaya hazır olduğunu ifade ederek, "Antrenmanlarıma günde çift idman yaparak devam ediyorum. Enerjim de moralim da güzel… Önemli olan oraya katılmak... Derece yapıp dönmek en büyük hedefim. Ülkemi ve şehrimi Dünya Şampiyonası’nda en iyi şekilde temsil ederek, ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmak istiyorum” ifadelerini kullandı.


Kadir ŞİRİN /Sakarya Halk Gazetesi

 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x