banner172
banner175
banner160

Okullu Sporcular Yüzdü

 Sakarya Olimpik Yüzme Havuzunda yapılan Okul Sporları Gençler Yüzme İl Birinciliği müsabakaları sona erdi.


Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ‘in katılımı ile seromonisi yapılan Yüzme İl Birinciliği final yarışları ile tamamlandı. Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları biriminin düzenlediği Gençler Yüzme yarışlarına katılım yüksekti.

Foto galeriye git
Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından açılış seromonisinde konuşan Yüzme İl Temsilcisi Haluk Önem , yüzme müsabakalarına katılan tüm sporculara teşekkür ederek başarılar diledi. Önem, müsabakaları yakından takip eden Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’e yarışlar hakkında bilgi verdi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.


Son derece zevkli ve çekişmeli geçen müsabakalar sonrasında 15-18 bayanlar 100 metre serbest stilde Sakarya Anadolu Lisesi öğrencisi Betül Reyhan Küçük  şampiyon, Özen Sakarya Uğur And.Lisesi Raha İnci Yenihayat, Sakarya Anadolu Lisesi öğrencisi Duygu Kıratlı 3.oldu.


15-18 yaş erkekler 100 metre serbest stilde Şehit Erol Olçok And.Lisesi öğrencisi Mehmet Ekrem Engin şampiyon, Özel AdaBilim Anadolu Liseinden Ali Gaffar Çakar 2. , Enka Anadolu Lisesinden Cem Berkay Koçer 3. , 15 -18 yaş bayanlar 50 metre kurbağalamada Sakarya Doğa Anadolu Lisesinden Rehyan Betül Küçük şampiyon, Ö.Sakarya Uğur And. Lisesinden Melek Yolcu 2., Mithatpaşa Anadolu Lisesinden Hande Sivişoğlu 3. Oldu.


15 -18 yaş erkekler 50 metre kurbağalamada Özel Şahin Anadolu Lisesinden Berk Şimşek şampiyon, Enka Anadolu Lisesinden  Berkin Beleroğlu 2., Ö.Doğu Marmara MTA. Lisesinden Emre Yıldır 3. Oldu.


15 -18 yaş bayanlar 6 x 50 metre serbest sitilde Zeynep Çenay, Suennur Kayalak, Begüm Uzun, Miraç Akçakara, Melek Yolcu ve Rana İnci Yenihayat’tan oluşan Özel Sakarya Uğur Anadolu Kız Takımı şampiyon oldu.


Erkekler 6 x 50 metre serbest Sitilde Ahmet Akman, Ömer Gedikoğlu, M.Çağrı Sarıkaya, Selman Ertürk, Batuhan Coşkuner, O.Furkan Ercan ‘dan oluşan kadrosu ile Atatürk Anadolu Lisesi şampiyon olurken, Şehit Erol Olçok A.Lisesi 2. Oldu.


Erkekler 50 metre kelebekte Şehit Erol Olçok A. Lisesinden Engin Mehmet Ekrem şampiyon, Enka Anadolu Lisesinden Ömürcan Aydın 2., Sakarya Doğa Anadolu Lisesinden Kaan Coşkun 3. Oldu.


Bayanlar 50 metre kelebekte Anka Kolejinden Mervenur Uslu , Ö.Sakarya Uğur A.Lisesinden Rana İnci Yenihayat 2., yine aynı okuldan Zeynep Çenay 3. Oldu.


Erkekler 100 Metre sırtta Enka Anadolu Lisesinden Ömürcan Aydın şampiyon, Özel Adabilim A.Lisesinden Ali Gaffar Okkan 2., Şehit M.Fatih Safitürk S.Lisesinden Ahmet Nureddin Çobanlar 3. Oldu.


Bayanlar 100 Metre sırtta Sakarya Doğa Anadolu Lisesinden Duygu Kıratlı şampiyon, Enka Anadolu Lisesinden Azra Kuden 2., Ö.Sakarya Uğur A.Lisesi Zeynep Çenay 3. Oldu.


Erkekler 100 Metre kelebekte Şehit Erol Olçok And.Lisesinden  Ekrem Engin Mehmet şampiyon, Enka And.Lisesinden Cem Berkay Koçer 2. , Sakarya Doğa Anadolu Lisesi Kaan Coşkun 3. Oldu.


Bayanlar 100 Metre kelebekte Özel Sakarya Uğur A.Lisesinden Rana İnci Yenihayat şampiyon,  Anka Kolejinden Mervenur Uslu 2., Özel Sakarya Uğur A.Lisesinden Zeynep Çenay 3. Oldu.


Erkekler 50 Metre sırtta Enka Anadolu Lisesinden Ömürcan Aydın şampiyon, Ö.Mefkure T.Lisesinden Furkan Akça 2., Ö.Adabilim A.Lisesinden Ali Gaffar Çakar 3. Oldu.


Bayanlar 50 Metre sırtta Sakarya Doğa A.Lisesinden Duygu Kıratlı şampiyon, Anka Kolejinden Mervenur Uslu 2., Enka Anadolu Lisesinden Azra Kuden 3. Oldu.


Erkekler 200 metre serbest stilde  Ö.S.Kolejinden Ahmet Mintaz şampiyon, Enka A.Lisesinden Mertcan Kahveci 2., Yusuf Özen 3. Oldu. Bayanlar 50 Metre serbest sitilde Sakarya And.Lisesinden Reyhan Betül Küçük şampiyon, Duygu Kıratlı 2. , Enka A.Lisesinden Azra Kuden 3. Oldu.


Erkekler 50 Metre serbest sitilde Şehit Erol Olçok A.Lisesinden Ekrem Engin Mehmet şampiyon, Enka A.Lisesinden Ömürcan Aydın 2., Ö.Mefkure T.Lisesinden Furkan Akça 3. Oldu.


Bayanlar 100 metre kurbağalamada Sakarya Doğa A.Lisesinden Reyhan Betül Küçük şampiyon, Atatürk And.Lisesinden Merve Aybüke Şen 2., Ö.Sakarya Uğur A.Lisesinden Melek Yolcu 3. Olurken, erkekler 100 metre kurbağalamada Enka And. Lisesinden Cem Berkay Koçer şampiyon, Ö.Şahin A.Lisesinden Berk Şimşek 2., Enka A.Lisesinden Berkin Beleroğlu 3. Oldu.


Bayanlar  200 metre serbest stilde  Özel Sakarya Uğur A.Lisesinden Rana İnci Yenihayat şampiyon olurken, Erkekler 4 x 50 metre karışıkta Ömürcan Aydın, Berkin Beleroğlu, Cem BerkayKoçer, Yusuf Özen’den oluşan Enka And. Lisesi şampiyon, Özel Şahin And .Lisesi 2. Oldu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.