Bölge karması göz doldurdu

FLAŞ HABER

 SporExpres.com'u Facebook'tan takip et  SporExpres.com'u Twitter'dan takip et


Bölge karması göz doldurdu

01 Şubat 2017 Çarşamba 16:49

Milli Takımlar departmanı tarafından yapılan ve 2003 doğumlu oyuncuları kapsayan 14 Yaş Altı Seçmelerinin ikinci kısmı Antalya'da Limak Arcadia Golf Otel'de tamamlandı.Bu haberi Tweet et

Bölge karması göz doldurdu

Milli Takımlar departmanı tarafından yapılan ve 2003 doğumlu oyuncuları kapsayan 14 Yaş Altı Seçmelerinin ikinci kısmı Antalya'da Limak Arcadia Golf Otel'de tamamlandı.

24-29 Ocak tarihleri arasında yapılan seçmelere Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Erzurum, İzmir, Kayseri, Malatya, Sakarya, Samsun, Trabzon, Trakya, Van-Diyarbakır ile İstanbul'dan 3 ayrı bölgeden takımlar olmak üzere toplam 280 genç futbolcu katıldı.Alt yaş milli takımların teknik direktör ve antrenörleri ile çeşitli kulüplerin temsilcilerinin takip edeceği organizasyonda maçlar 26 Ocak Perşembe günü başladı. Seçme müsabakalarından önce Salı ve Çarşamba günleri İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğretim üyeleri ve öğrencileri ile Milli Takımlar performans antrenörleri eşliğinde oyunculara testler uygulandı. Oyunculara esneklik, çabukluk, patlayıcı kuvvet, sürat ve dayanaklılık testleri yapıldı.


2003 doğumlu futbolcuların seçmelerinin ilki Ekim 2016'da İstanbul'da yapılmıştı.

U14 Milli Takımlar Teknik Direktörü Güngör Şahinkaya sorumluluğunda gerçekleştirilecek turnuva sonrası, Milli Takımların en küçük yaş grubu olan "U14" ve kulüplere seçme havuzu oluşturulacak.
Seçmeler süresinde yapılan müsabakalarda Sakarya Bölge karması.Kayseri bölgeyi 2-1 Malatya bolgeyi 3-2 mağlup etti
Bu haberi Tweet et

Anahtar Kelimeler@name x