U19 Türkiye Şampiyonası kuraları çekildi
 SporExpres.com'u Facebook'tan takip et  SporExpres.com'u Twitter'dan takip et


U19 Türkiye Şampiyonası kuraları çekildi

26 Nisan 2017 Çarşamba 17:51

Tüvasaş Demirspor, Harmanlıkspor ve Erenlerspor U-19 takımlarının gidecekleri İl Merkezlerini belirleyecek olan kura çekimi Askf Amatör Evinde yapıldı.Bu haberi Tweet et

U19 Türkiye Şampiyonası kuraları çekildi

 2016-2017 Futbol sezonu U-19 Ligi Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakalarında İlimizi temsil edecek üç takımımız Tüvasaş Demirspor, Harmanlıkspor ve Erenlerspor U-19 takımlarının gidecekleri İl Merkezlerini belirleyecek olan kura çekimi Askf Amatör Evinde yapıldı. 

Kura çekimi sonrasında Tüvasaş Demirspor Kocaeli, Harmanlıkspor ve Erenlerspor da Balıkesir İli Edremit İlçesi merkezinde oynanacak olan grup müsabakalarına katılmaları kesinleşti. 4-7 Mayıs 2017 Tarihleri arasında oynanacak karşılaşmaların grup merkezlerindeki kura çekimleri de 3 Mayıs Çarşamba günü yapılacak.


SIKINTILAR DİLE GETİRİLDİ

Askf Amatör Evi’nde Başkan Yaşar Zımba’nın makamında gerçekleşen U-19 Türkiye Şampiyonası grup müsabakalarına gidecek takımların kura çekimine Askf Başkanı Yaşar Zımba, Futbol il Temsilcisi Tezcan Demir, Gençlik hizmetleri ve Spor Erenler İlçe Müdürü Yavuz Cangı ile Tüvasaş Demirspor adına Vahdettin Şarbalkan, Harmanlıkspor adına Genel Kaptan Hasip Çakar ve Erenlerspor adına da Şaban Çolak katıldılar. 


Kura çekimi öncesinde Başkan Zımba bir konuşma yaparak takımlarımızın yaşadıkları sıkıntıları dile getirirken bu takımlarımıza nasıl yardım edilebilir konusunda da bazı fikirler verdi. Daha sonra her zaman yapıldığı gibi önce takımların görüşlerine başvurulunca 2 Balıkesir 1 Kocaeli grubu olmasının takımlar için ekonomik yönden sıkıntılar yaratacağı düşünülerek her üç kulüp te kura çekimi yapılmasını istedi. 

Sonuçta iki takımın isteği üzerine Tüvasaş Demirspor Kulüp Temsilcisi Vahdettin Şarbalkan her üç takım adına kura çekimine başladı. Kulübü adına çektiği kurada Kocaeli çıkınca daha sonra çekilen iki kurada da Harmanlıkspor ile Erenlerspor takımları da Balıkesir’de oynanacak grup müsabakalarına katılacaklar. Balıkesir Grubu yapılan açıklamaya göre Edremit İlçesi stadında oynanacak. Kura çekimine katılan üç kulüp temsilcisi birbirlerine başarılar dilediler ve kura çekimine ekatılanlar hep birlikte kura çekimi anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler.Bu haberi Tweet et

Anahtar Kelimeler@name x