banner212

banner211

1.Amatör Küme'de gruplar belli oldu

Sakarya 1.Amatör Küme'de 2018-2019 sezonu öncesinde grup kuraları çekildi.

1. Amatör 30.08.2018, 16:15 31.08.2018, 11:30 UTKU KAYNAR
1.Amatör Küme'de gruplar belli oldu

Sakarya 1.Amatör Küme'de 2018-2019 sezonu öncesinde grup kuraları çekildi. Hüseyin Kama Amatör Evi'nde yapılan kura çekimi sonrasında 48 takım 4 ayrı gruba ayrıldı.

29 Eylül'de başlayacak olan 1.Amatör Küme müsabakaları öncesinde grup kuraları dün çekildi. Hüseyin Kama Amatör Evi'inde gerçekleştirilen kura çekimine ASKF Başkanı Yaşar Zımba , Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir  ve çok sayıda kulüp temsilcisi katıldı.

Kura çekimi öncesinde konuşma yapan ASKF Başkanı Yaşar Zımba kulüplere destek ödeneklerinin çıkması için takipçi olduklarını belirterek; " Yeni sezon umarım herkes için hayırlı olur kavgasız gürültüsüz bir sezon geçiririz. Kulüplerimizin maddi ve manevi olarak haklarının korucusuyuz. Her türlü desteğe hazırız" dedi.

STATÜ BELİRLENDİ.

2018-2019 Sezonu'nda 1.Amatör Küme'de statü ise şu şekilde belirlendi. 4 Grupta çifte devreli lig usuşüne göre oynanacak olan maçların ardından gruplarını birinci sırada tamamlayan 4 takım Süper Amatör Lig'e yükselecek. Öte yandan gruplarını son iki sırada tamamlayan 8 takım ise 2.Amatör Küme'ye düşecek.

Grup maçları sonunda 2-3 ve 4'üncü sırayı alan 12 takım altışarlı iki ayrı grupta play-off mücadelesi verecek. Tek devreli lig usulü yapılacak play-off maçları sonunda gruplarını lider bitiren iki takım Süper Amatör'e yükselen son takımlar olacak.

PARA CEZASI

Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir 2018-2019 sezonundan itibaren uygulanacak olan yeni bir ceza sistemi hakkında bilgi verdi. Demir yeni sezonda sahadan çekilen maçlara çıkmayan takımlara hükmen mağlubiyet cezasının yanı sıra 350 TL Para cezası vereceklerini söyledi.

A B
ÇAMLICABELDESPOR TARAKLISPOR
KARAPÜRÇEKSPOR GARAJLARTAÇSPOR
HANLIKÖYSPOR SİNANOĞLUSPOR
HACIKIŞLASPOR AKYAZIGÜCÜ
YENİALANDÜZÜ KAZIMPAŞABİRLİKSPOR
SAKARYA CADDESİ KAYNARCASPOR
ŞEYHVARMAZSPOR RASİMPAŞASPOR
TAŞBURUNSPOR YEŞİLYURTBELDESPOR
AKYAZI ÇINARLIKGENÇLİK ALTINDERESPOR
KARASU KÜLTÜRGENÇLİK AKÇAYSPOR
GEYVE BAYATSPOR HIZIRTEPEÖZEN
KÜÇÜCEKBELDESPOR LİMANDERESPOR

C D
HENDEK GENÇLİKSPOR SERDİVAN ESENTEPEGÖLSPOR
HENDEK BOĞAZSPOR KEREMALİSPOR
HAYRETTİNSPOR AKYAZISPOR
SAPANCA KURTKÖYSPOR FIRTINA GENÇLERBİRLİĞİ
YUVALIDERESPOR ALİFUATPAŞASPOR
KUZULUKSPOR PAZARKÖYEĞİTİMSPOR
AKARTEPESPOR SAKARYA TEKSPOR
TAŞKISIĞISPOR ÇAYKIŞLASPOR
KARAAPTİLER AKINSPOR KARASUAZİZİYE
FERİZLİ KARADENİZSPOR KAZIMİYESPOR
AKYAZI AKINSPOR HACIMERCAN
ÇAYBAŞI BEKİRPAŞA KOCADÖNGELSPOR

Yorumlar (2)
Adali 5 yıl önce
Çok saçma kura olmuş 6 tane süper amatorden gelen takımlar c grubuna düşmüş c grubu ölüm grubu olmuş her maç final niteliğinde olur
Uğur 5 yıl önce
Hayırlı olsun