banner212

banner211

1.Amatör Küme Yangın Yeri

Sakarya 1.Amatör Küme’de ilk devrenin sona ermesinin ardından şampiyonluk yarışı da şekillenmeyi başladı.

1. Amatör 11.12.2018, 10:10 11.12.2018, 13:06 UTKU KAYNAR
1.Amatör Küme Yangın Yeri

Sakarya 1.Amatör Küme’de ilk devrenin sona ermesinin ardından şampiyonluk yarışı da şekillenmeyi başladı. 4 Grupta devam eden mücadelede Karapürçekspor, Yeşilyurt Belde, Çaybaşı Bekirpaşa ve Kazimiyespor ilk yarıyı zirvede kapattılar.

Hafta sonu oynanan 11’inci hafta maçlarının ardından 1.Amatör Küme’de ilk yarı heyecanı sona erdi. 5 Ocak’ta başlayacak olan karşılaşmalar öncesi gruplarda şampiyonluk ve küme düşme hattındaki yarışlar şekilleniyor. 

BİLEKLERİ BÜKÜLMÜYOR

İlk devre sonunda A Grubunda Karapürçekspor B Grubu’nda Yeşilyurt Beldespor ve D Grubu’nda Kazimiyespor mağlubiyet yüzü görmeden zirvedeki yerlerini korurken C Grubunda Bekirpaşa 2 mağlubiyet almasına rağmen en yakın rakibinin 3 puan önünde liderliğini sürdürdü. Ligin bir diğer namağlup takımı ise D Grubu’nda ikinci sırada bulunan Kocadöngelspor oldu.

İLK DEVRENİN ENLERİ

1.Amatör Küme’de geride kalan 11 haftanın ardından dört grubun en çok gol atan takımı 46 golle Karapürçekspor olurken en az gol yiyen takımı ise 5 Golle Kocadöngelspor oldu. Öte yandan ligin en çok gol yiyen takımı ise kalesinde 45 gol gören Hendek Gençlikspor oldu. İlk devre maçlarının ardından Keremalispor ve Hendek Gençlikspor galibiyet ile tanışamayan ekipler olarak dikkat çektiler.

11 Maçta 7 beraberlik alan Sapanca Kurtköyspor ise 1.Amatör Lig ve Süper Amatör Lig dahil olmak üzere en çok beraberlik alan takım oldu.

Yorumlar (1)
Kjniimimkmkkkokkkkmmmkmkoknnmkkmkjokijokikmjm kk i mı inimikkk km ki kk uojnk. Kk ihuuuuh yük iuuuj bu kjino 1 yıl önce