30 Takım küme düştü

Sakarya 1.Amatör Küme’de 13.hafta maçları geride kalırken play-out ve küme düşme büyük ölçüde şekillendi.

1. Amatör 07.03.2022, 20:24 07.03.2022, 20:29 SporExpres
30 Takım küme düştü

Sakarya 1.Amatör Küme’de 13.hafta maçları geride kalırken play-out ve küme düşme büyük ölçüde şekillendi. 30 Takımın resmen küme düştüğü 1.Amatör’de 6 takım bu hafta 6 takım ise play-out’un ardından belli olacak. Hendek ve Akyazı Grubu’nda ikincilik, Merkez 3.Grup’ta ise ilk 2 heyecanı son haftaya taşınırken play-out’a katılacak son 6 takımda bu hafta belli olacak.

30 TAKIM KÜME DÜŞTÜ

Merkez 1 Grup’ta Garajlar Taçspor ve Sakarya Akademikspor, Merkez 2.Grup’ta Yenikent Adapazarıspor, Taşlık İdman Yurdu ve Gölkentspor, Merkez 3.Grup’ta Sakarya Eğitimspor, Söğütlü Kalespor ve Yazlıkspor, Merkez 4.Grup’ta Sakarya Karadenizspor ve Budaklarspor, Merkez 5.Grup’ta Sakaryagücü, Akyazı 1.Grup’ta Akyazıspor, Akyazı Yağcılarspor, Sakarya Erdoğduspor, Akyazı 2.Grup’ta Akyazı Karadenizspor, Eskibedilspor ve Topağaçspor, Akyazı 3.Grup’ta Keremalispor, Çatalköprüspor ve Dokurcun Beldespor, Akyazı 4.Grup’ta Sakarya Kuyudibispor ve  Altınderespor, Geyve-Pamukova Grubu’nda 1957 Mekecespor, Boğazköyspor ve Bayatspor, Karasu Grubu’nda Darıçayırı Beldespor, Kuyumculuspor, Hendek Grubu’nda ise Hendek Boğazspor, Hendek Dikmenspor ve Rasimpaşa  küme düşen ekipler oldular.

PLAY-OUT OYNANACAK

7’şerli 12 Grupta oynanan 1.Amatör Küme’de gruplarında son 3 sırayı alan takımlar 2.Amatör Küme’ye düştü. Şuana kadar 30 takımın düşmesi kesinleşirken 6 takım için son hafta kümede kalma mücadelesi sürecek. Gruplarını dördüncü sırada bitiren takımların arasında 3 ayrı grupta oynanacak olan tek devreli lig sistemine göre play-out maçlarının ardından ise 6 takım daha küme düşmüş olacak Ozanlargücü, Acıelmalıkspor, Taşburunspor, Küçücek Beldespor, Kemaliyespor ve Hendek Gençlikspor play-out oynayacak takımla olurken diğer 6 takım ise son hafta maçlarının ardından belli olacak.

Haber: Utku Kaynar

Yorumlar (0)