banner212

banner211

7 Takım hiç yenilmedi, 7 Takım galibiyet ile tanışmadı

1. Amatör 07.11.2018, 11:25 07.11.2018, 11:30 UTKU KAYNAR
7 Takım hiç yenilmedi, 7 Takım galibiyet ile tanışmadı
banner218

Sakarya 1.Amatör Küme’de  6’ıncı hafta maçları geride kaldı. Hafta sonu oynanan maçların ardından A Grubu’nda Hacıkışlaspor, Yeşilyurt Beldespor, Bekirpaşaspor ve Kocadöngelspor gruplarında haftayı zirvede tamamladılar.

Kıyasıya bir Süper Amatör Lig’e yükselme mücadelesinin yaşandığı 1.Amatör Küme’de 6’ıncı hafta maçları tamamlandı. 4 Ayrı grupta oynanan maçların ardından  A Grubu’nda Hacıkışlaspor, B Grubu’nda Yeşilyurt Beldespor, C Grubu’nda Bekirpaşaspor ve D Grubu’nda ise Kocadöngelspor haftayı zirvede kapatmayı başaran ekipler oldular.

7 TAKIM YENİLMEDİ

1.Amatör Kümede 6’ıncı hafta maçlarının ardından 4 ayrı grupta toplam 7 takım henüz mağlubiyet ile tanışmadı. A Grubu’nda Hacıkışlaspor son dakikada attığı golle 16 puan ile zirvenin sahibi oldu. Grupta Hacıkışlaspor ile birlikte Karapürçekspor’unda henüz mağlubiyeti bulunmuyor.

B Grubu’nda geçtiğimiz sezon şampiyonluğu kıl payı kaçıran Yeşilyurt Beldespor 6 hafta sonunda zirvedeki yerini koruyor. 16 Puan toplayan kırmızı beyazlılar grubun tek namağlup ekibi. 1. Amatör C Grubu’nda ise zirvede oynadığı 6 maçın 6’sınıda kazanan Çaybaşı Bekirpaşaspor yer alıyor. En yakın rakibinin 4 puan önünde bulunan turuncu lacivertliler geçtiğimiz sezon kaçan şampiyonluğa bu sezon ulaşmak için iddialılar. Grubun bir diğer namağlup ekibi Ferizli Karadeniz ise 14 puan ile liderin hemen arkasında ikinci sırada bulunuyor.

11 Takımın mücadele ettiği D Grubunda ise iki namağlup takım zirveyi paylaşıyor. Grupta oynadıkları 5 maçın 5’inide kazanan Kocadöngelspor ve Kazimiyespor 15 puan ile liderliği paylaşıyor.

ATANLAR TUTANLAR

Lig’in en çok gol atan ekibi 23 Golle A Grubu’nda mücadele eden Sakarya Caddesi olurken ligin en az gol yiyen takım kalesinde iki gol gören Kocadöngelspor oldu.4 Grubun en çok gol yiyen takımı 29 Golle A Gurubu’nda mücadele eden Çamlıca Beldespor olurken en az gol atan takımı B Grubu’nda 1 golle Sinanoğluspor oldu.

7 TAKIM KAZANAMADI

1.Amatör Küme’de 6’ıncı hafta maçları sonunda toplamda 4 ayrı grupta toplamda 7 takım henüz hiç galibiyet sevinci yaşayamadı. A Grubu’nda Şeyvarmaz ve Çınarlık Gençlik,  B Grubu’nda Sinanoğluspor ve Rasimpaşaspor, C Grubu’nda Hendek Gneçlikspor D Grubu’nda ise Çaykışlaspor henüz galibiyet alamayan takımlar oldular. Bu takımlardan Çaykışlaspor ve Sinanopluspor 6 haftanın ardından hiç puan alamayan iki takım.

Yorumlar (0)