Hayreddinspor'da Süper Amatör Lig'de

Sakarya 1.Amatör Küme Play-off 4.Grup’ta Hayreddinspor son maçında Akyazı Çınarlıkspor ile 2-2 berabere kalarak Süper Amatör Küme’ye yükselen ekip oldu.

1. Amatör 17.04.2022, 00:28 17.04.2022, 00:40 SporExpres
Hayreddinspor'da Süper Amatör Lig'de

Sakarya 1.Amatör Küme Play-off 4.Grup’ta Hayreddinspor son maçında Akyazı Çınarlıkspor ile 2-2 berabere kalarak Süper Amatör Küme’ye yükselen ekip oldu.

TRİBÜNLER TIKLIM TIKLIM

Erenler Atatürk Stadı 2 nolu suni çim sahada oynanan karşılaşmaya taraftarlar büyük ilgi göstererek tribünleri doldurdular. Karşılaşmayı CHP İlçe Başkanı Fikret Uysal, CHP Sapanca İlçe Başkanı Cengiz Çiçek, İYİ Parti İlçe Başkanı Kemalettin Yörük, Deva Partisi ilçe Başkanı İrfan Metin, Pamukova Şoförler Odası ve Kamyoncular Kooperatifi Başkanı Yılmaz İri ve yönetim kurulu üyeleri de tribünden izleyip Hayreddinspor’a destek oldular.

2 KRİTİK MAÇ

Oldukça heyecanlı geçen karşılaşmada taraftarların bir kulağı da aynı grupta hemen yan tarafta oynanan Kuzulukspor, Sakarya Çarkspor karşılaşmasındaydı. Kuzulukspor’un 3-1 önde götürdüğü karşılaşma Sakarya Çarkspor’un 5-4 üstünlüğü ile sona erince Hayreddinspor’a Süper Amatöre yükselmek için 1 Puan yetti.

NEFES KESEN MAÇ

Karşılaşmanın ilk golü ilk yarının 35. Dakikasında Mustafa Şen ile Hayreddinspor’dan geldi. Bu golden çok kısa süre sonra Akyazı Çınarlıkspor beraberliği sağlayan golü buldu 1-1 sona erdi. İkinci yarıda Hayreddinspor birçok pozisyondan yararlanamazken goller uzatmalarda geldi. Uzatmaların ilk dakikasında Akyazı Çınarlık 2-1 öne geçti. Bu golü hemen ardından Hayreddinspor baskı kurdu ve penaltı kazandı. Topun başına geçen Adem Bal attığı golle Hayreddinspor’a şampiyonluğu getiren isim olu.

DAVUL ZURNALI KUTLAMA

Karşılaşma sonrası tribünlerde ve sahada büyük bir coşku vardı. Hayreddinspor futbolular ve teknik heyet şampiyonluğu taraftarları ile birlikte kutladı. Şampiyon Hayreddinspor’a, kupasını Sakara Amatör Spor Kulüplerü Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba verdi. Hayreddinspor şampiyonluğu Pamukova Demokrasi Meydanında taraftarları ile birlikte davul ve zurna eşliğinde doyasıya kutladı.

Kaynak: pamukovahalk.com

Yorumlar (0)