banner212

banner211

Merdiven Basamaklarını Sabırla Çıkıyoruz

Sakarya 1.Amatör Küme C Grubu ekiplerinden Keremalispor kulüp başkanı Furkan Sarıca sezon değerlendirmesi yaptı.

1. Amatör 23.04.2020, 13:09 23.04.2020, 13:13 UTKU KAYNAR
Merdiven Basamaklarını Sabırla Çıkıyoruz
banner218

Sakarya 1.Amatör Küme C Grubu ekiplerinden Keremalispor kulüp başkanı Furkan Sarıca sezon değerlendirmesi yaptı.

Yeni kurulan bir takım olmanın ve diğer aksaklıkların hiçbir zaman arkasına sığınmadıklarını belirten Sarıca;  ''Bu sezonu da bu şekilde geçirdik. Hiçbir doğum sancısız olmaz. Şimdilik oyuncu grubumuz ile birlikte 1. Amatör Ligi’nde mücadele etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Haddimizi bilerek mücadele veriyoruz. Vaktinde yürüyen vakitsiz koşandan öndedir. Spora dair puandan başka dertlerimiz var. Amatör futbola bir zihniyet kazandırma uğraşındayız. Biz amatör sporun hizmetçileriyiz. Takdir edilmek elbette motivasyonumuz açısından önemli. Fakat önceliğimiz formamızı bu ligde daha da eskiterek saygınlık kazanmak.'' dedi

Hakemler Oyuncularla İletişime Geçmekten Çekinmemeli

Aynı zamanda sahada oyuncu olduğum için birçok şeyi yerinde tespit edebilme imkânı buldum. Eğer hakemseniz marifet iltifata tabi olduğu kadar irtibata tabidir. Oyuncularla iyi bir iletişim kurduktan sonra vermiş olduğunuz hatalı kararların önemi aynı oranda azalıyor. Elbette zor bir zanaat olduğunun farkındayız. Fakat öncelikler değişmeli. Maalesef bu eksiklik birçok hakemimizde var. Onların oyununa katkıda bulunmayı çok isteriz.

Zor Günler Bizde Zor Geçmiyor

Karakter yapısı olarak çok kaliteli bir ekibimiz var. Yaşamış olduğumuz zorlukların üstesinden gelirken çok tat alıyoruz. Puantaj olarak gelememiş olabiliriz. Fakat bu kaliteli ortamda grubumuz bu tarz şeyleri pek fazla dikkate almıyor. Şunu çok açık yüreklilikle söylüyorum, sonuna kadar mücadele edip ne olursa olsun sonuca razı olmasını bildik.

Sosyal Sorumluluk Projelerimize Devam Edeceğiz

Geçtiğimiz sezon özellikle yürütmüş olduğumuz sosyal sorumluluk projeleriyle birlikte başta Akyazı Kaymakamlığımız olmaz üzere birçok yerel kurumdan çok güzel tepkiler aldık. Sporun asıl amacını güderek sporun birleştirici gücünü kullanmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (1)
Aslanlar 3 yıl önce
Bu aslanları bayadır takip ediyorum zaten ses getirdiler ama birkaç seneye çok daha farklı şeyler olacağını düşünüyorum akyazının gururları alınlarınızdan öpüyorum mücadeleyi sakkn bırakmayın