ŞAMPİYONLAR TAMAM SIRA PLAY-OFF’TA

1.Amatör Küme’de bitime bir hafta kala 4 grupta şampiyonları belli oldu. Süper Lig’e çıkacak son 2 takım play-off’ta belli olacak.

1. Amatör 18.03.2019, 19:16 21.03.2019, 23:51 UTKU KAYNAR
ŞAMPİYONLAR TAMAM SIRA PLAY-OFF’TA


Sakarya 1.Amatör Küme’de 21’inci hafta geçtiğimiz hafta sonu oynanan müsabakaların ardından tamamlandı. Dört grupta da şampiyon olan takımlar belli olurken Süper Amatör’e yükselecek son iki takım play-off maçlarının ardından belli olacak.

ÖNCE YEŞİLYURT VE BEKİRPAŞA

B Grubunda Yeşil Yurt Beldespor bitime dört hafta kala şampiyonluğunu ilk garantileyen ekip olurken geçtiğimiz hafta C Grubu’nda Çaybaşı Bekirpaşaspor bitime iki hafta kala Süper Lig’e yükselmeyi garantileyen ekip olmuştu. Hafta sonu oynanan karşılaşmaların ardından A ve D Grubu’ndada şampiyon olan ekipler belli oldu.

KARAPÜRÇEK VE KAZİMİYE

A Grubu’nda Karapürçekspor 21’inci hafta mücadelesinde 54 Futbol Kulübü’nü Karaman devresi Fatih Cambaz (2), Fatih Şenol (2) ve Burak Koca (2)’nın golleri ile mağlup etti. Lacivert Mavililerin  en yakın rakibi Hacıkışlaspor, Taşburunspor ile 1-1 berabere kalınca bitime 1 hafta kala şampiyonluk geldi.

D Grubu’nda şampiyonluk düğümü bitime bir hafta kala çözüldü. Kazimiyespor, kendi sahasında konuk ettiği Keremalispor’u Semih (2), Yusuf, Alperen, Levent ve Hakan’nın golleri ile 6-1 mağlup etti. Kocatöngelspor’un deplasmanda Pazarköy Eğitimspor ile 2-2 berabere kalmasının ardından kırmızı Beyazlılar adını Süper Lig’e yazdırdı

PLAY-OFF ÇEKİŞMESİ

Ligin bitimine bir hafta kala play-offta mücadele edecek 12 takımdan 10’u kesinlik kazandı. A Grubu’nda Sakarya Caddesi, Hacıkışlaspor ve Hanlıköyspor, B Grubunda Garajlar Taçspor, Hızırtepe Yeni Özenspor ve Kazımpaşa Birlikspor, C Grubu’nda Karaaptiler Akınspor, D Grubu’nda Kocatöngelspor, Hacımercanspor ve Karasu Aziziyespor play-off biletini alan ekipler oldular.

22’inci hafta maçları öncesinde C Grubu’nda play-off katılacak son iki takım ise 22’inci hafta maçları sonrasında belli olacak. Taşkısığıspor ve Ferizli Karadeniz  son bileti kapmak için mücadele verecek

2 TAKIM ÇIKACAK

Süper Amatör lige çıkacak 6 takımdan 2’si play-off maçları sonrasında belirlenecek. Gruplarında 2-3 ve 4’üncü sırayı alan takımların katılacağı play-off grubu maçları 6’şarlı iki grup halinde oynanacak. Tek devreli lig usulüne göre yapılacak müsabakalar sonunda gruplarında ilk sırada yer alacak iki takım Süper Amatör Lig’e yükselecek son takımlar olacaklar.

Yorumlar (0)