Tankspor'da Sürpriz Gelişme

1. Amatör 07.12.2023, 21:58 07.12.2023, 23:10 SporExpres
Tankspor'da Sürpriz Gelişme

Geçtiğimiz sezon 2.Amatör'e flaş bir sezon geçirerek Çetin Çal yönetiminde şampiyon olan Tankspor'da yeni sezon öncesinde Tolga Ertürk göreve getirilmişti. Ertürk yönetimindeki sarı siyahlılar 1.Amatör A Grubu'nda 9 maçta 8 galibiyet 1 beraberlik alarak namağlup zirvede ilk devreyi tamamladı.

İkinci yarı öncesinde Tankspor yönetimi sürpirz bir karar ile  takımın başına Abdullah İleli'yi getirdiğini açıkladı. Antrenör Tolga Ertürk'ün ise takımda fizyoterapis olarak görevine devam edeceği öğrenildi. Öte yandan kulüp tarafından sportif direktör İbrahim Makine ile yollarını ayırdığı bilgisi paylaşıldı. 

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada;

Sezona 20. Gün kala Çetin çal görevi bırakınca ve bu süreçte çoğu teknik direktör bir takımla anlaşmış olması sebebiyle takımı sezona hazırlaması ve bu süreçte yönetmesi için kulübü çok iyi tanıyan İbrahim makina ve fizyoterapist göreviyle takımda bulunan Tolga Ertürk ün profesyonel takım tecrübesinin yanında uefa c lisansı bulunması sebebiyle birlikte göreve getirildi. BAL ve profesyonel lig hedefi doğrultusunda  süper amatör şampiyonluğu ve bal tecrübesi olan Abdullah ileli hocanın takım çalıştırmaması sebebiyle gelecek sene için anlaşmaya varılmış olup teknik yönetimi olumsuz etkileme ihtimali üzerine 1. Amatör devre arasında takımın başına getirilmiştir. Tolga Ertürk halen asli görevi futbolcu sağlığı ve fizyoterapi görevine devam etmekte olup İbrahim makina hocamızın yeni bir takımla anlaşma durumuna karşın önünde engel olmamak adına yollarımız ayrılmıştır. Özetle sezon başında yanlış karar vermemek adına planlar yapılmış olup uygun teknik direktörle anlaşma sonrası süper amatör için takımı tanıması taktik anlayışını oturtması ve hoca ve oyuncu kadrosuyla birlikte 1. Amatör 2. Devreyi başarıyla tamamlyarak takımı süper amatör şampiyonluğuna hazırlaması adına bu karar yönetim kurulunun planı ve kararı ile alınmıştır ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)