banner212

banner211

10 Maç cezası olan futbolcuyu oynattılar

Büyükdereşehinspor'un Nuriosmaniyespor'u 3-0 geriden gelip 5-3 mağlup ettiği o karşılaşma bu kez ilginç bir iddia ile yeniden gündeme geldi.

1. Amatör 16.12.2016, 08:28 17.12.2016, 18:12 UTKU KAYNAR
10 Maç cezası olan futbolcuyu oynattılar
banner218
 Sakarya 1.Amatör Küme Siyah grubun 8.haaftasında oynanan Nuriosmaniyespor-Büyükdereşahinspor maçı ilginç bir geri dönüşe sahne olmuştu. Ev sahibi ekip ilk yarıyı 3-0 önde kapamış fakat konuk ekip ikinci yarıda bulduğu goller ile sahadan 5-3 galip ayrılmıştı. Büyükdereşahinspor'un bu galibiyeti yerel medyada geniş yer bulmuştu.


Nuriosmaniyespor bu maçın ardından konuk ekip Büyükdereşahinspor'un cezalı oyuncu oynattığı gerekçesi ile itirazda bulundu.


10 Maç ceza aldı askere gitti

Bu karşılaşmada Büyükdereşahinspor'un ilk golünü atan İsmail Sırtlı geçtiğimiz sezon 1.Amatör Küme B grubunun 7.haftasında oynanan Büyükdereşahinspor-Çaykışlaspor maçında karşılaşmanın hakemine yaptığı hakeretler nedeni ile 10 maç ceza almıştı.


Bu cezanın ardından askere giden İsmail Sırtlı'ya Büyükdereşahinspor bu sezonun 3.haftasında yeniden lisans çıkartarak oynatmaya başladı. Nuriosmaniyespor kulübü'de Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer Talimatının 11.Maddesine göre Silah altına alınan futbolcular resmi müsabakalarda görev alamayacağı için Sırtlı'nın askerde geçirdiği sürenin aldığı 10 maç cezanın bitmesi için yeterli olmadığı gerekçesi ile Amatör Futbol Disiplin Kuruluna itirazda bulundu.Hükmen Mağlubiyet

İtirazı değerlendiren Disiplin Kurulu dün yaptığı toplantının ardından futbolcu İsmail Sırtlı, Antrenör Ayhan Aydemir ve Büyükdereşahinspor'dan savunmalarını istedi. Konu ile ilgili maç dökümanları ve savunmaları inceleyecek olan Disiplin Kurulunun söz konusu futbolcunun askerde olduğu süre dışında 10 maçlık cezasını tamamlamadan oynadığının kesinleşmesi halinde Büyükdereşahinspor'un 3-0 hükmen mağlubiyetine karar vermesi bekleniyor.Küme düşebilirler

Hakkında 10 maçlık cezası bitmeden oynadığı gerekçesi ile disipline sevk edilen İsmail Sırtlı Çarşamba akşamı oynanan Gölkentspor-Büyükdereşahinspor erteleme karşılaşmasında da siyah beyazlı takımın formasını giydi. Bu karşılaşma içinde benzer bir karar çıkması halinde ise Büyükdereşahispor küme düşme tehlikesi ile karşı karşıya gelecek.

Geçtiğimiz sezon alınan cezaya ilişkin disiplin kurulu kararı

Yorumlar (3)
:) 6 yıl önce
Hahahaha
* 6 yıl önce
hiç şaşırmadım
.... 6 yıl önce
bükemediğin bileği öpmesini bileceksin helal büyükdere şahin spor