banner212

banner211

2 Takım 1.Amatör'e veda edecek

1.Amatör Küme'de grup maçları bu hafta sonu oynanacak olan 22'inci hafta maçları ile sona erecek.

1. Amatör 16.03.2018, 11:23 16.03.2018, 12:38 UTKU KAYNAR
2 Takım 1.Amatör'e veda edecek

1.Amatör Küme'de grup maçları bu hafta sonu oynanacak olan 22'inci hafta maçları ile sona erecek. Son hafta maçları öncesinde ligde 4 takımın küme düşmesi kesinleşirken 2.Amatör'e düşecek son 2 takım bu hafta sonu oynanacak maçların ardından belli olacak

 

1.Amatör Küme'de son hafta maçları öncesinde A Grubu'nda Yenikent Fıratspor, B Grubunda Kızılkaya ve Yıldırımspor, C Grubu'nda As Arifiyespor 2.Amatör Küme'ye düşen ekipler oldu.  12'li gruplardan iki, 11'li gruplardan bir takımın küme düşeceği 1.Amatör Küme'de 22'inci hafta maçları sonunda küme düşecek son 2 takımda belli olacak.

 

A GRUBUNDA HESAPLAR KARIŞIK

1.Amatör Küme A Grubunda son hafta tehlikeli bölgede giren Karaçamspor, Fırtına Gençlerbirliği ve Akyazıspor ligde kalma mücadelesi verecek. Grupta 17 puan ile 11'inci sırada bulunan Karaçamspor, Çaykışla deplasmanından galibiyet ile dönerek 18 puanlı Akyazıspor ve 19 puanlı Fırtına Gençlerbirliği'nin takımlarından birinin puan kaybetmesini bekleyecek.

Karaçamspor ve Fırtına Gençlerbirliği'nin ligi 20'şer puan ile bitirmesi halinde ikili averajda daha kötü durumda olan Karaçamspor küme düşen taraf olacak. Karaçamspor'un son maçını kazanması ve  Akyazıspor ve Fırtına Gençlerbirliğinin ligi 19'ar puanla bitirmesi halinde ise Fırtına G.B ligde veda eden ekip olacak.

 

D GRUBU'NDA SON ŞANSLAR

Ligin kapanış maçında küme düşme mücadelesinin yapılacağı bir diğer grupta 1.Amatör Küme D Grubu. 16 Puan ile grupta son sırada bulunan Çaybaşı Fuadiyespor son maçta Hayrettin karşısında sahadan 3 puan ile ayrılarak 18 puanlı Taşkısığı veya 19 puanlı Yuvalıdere ekiplerinden birinin puan kaybetmesini bekleyecek.

Çaybaşı Fuadiyespor ve Yuvalıderespor'un ligi 19'şar puan ile bitirmesi halinde ise ikili averajda rakibine üstünlük sağlayan Çaybaşı Fuadiyespor ligde kalmayı başaran ekip olacak.


Yorumlar (0)