Akyazıspor 1.Amatör Küme de

Kadrosunu Genç oyunculardan kuran ve Akyazı'nın gelecekteki Futbol fabrikası olanAkyazıspor Erdoğdu Stadında karşılaştığı geçmişin Efsane takımı AlaağaçSpor u 2-0 yenerek 2.

1. Amatör 25.06.2012, 10:55
Akyazıspor 1.Amatör Küme de

Kadrosunu Genç oyunculardan kuran ve Akyazı'nın gelecekteki Futbol fabrikası olanAkyazıspor Erdoğdu Stadında karşılaştığı geçmişin Efsane takımı AlaağaçSpor u 2-0 yenerek 2. Amatör ligin Akyazı Gurubunda şampiyon oldu..

Baştan sona centilmence geçen mücadelede daha üstün bir mücadele ortaya koyan Akyazıspor 55. Dakikada Rahmi, 90+2. Dakikada oyuna son dakikalarda dahil olan Efendi'nin ayağından kazandığı gollerle tecrübeli rakibi Alaağaçspor'u 2-0 mağlup etti.

Alaağaçspor'un galibiyeti ya da beraberlik halinde Kuzulukspor 1. Amatör kümeye çıkacaktı. Maçın ilk yarısı denk bir mücadele içinde geçti. Ve ilk yarı 0-0 sona erdi.

Alaağaç Spor  2. Yarıda bir hayli yoruldu. Gençlerden kurulu Akyazıspor ise giriştiği pas trafiği ile Alaağaçsporu oyundan düşürdü. Bu arada eline geçirdiği 2 fırsatı da iyi değerlendire rek sahadan şampiyon olarak çıkan taraf oldu ve herkesi şaşırttı.

Maçtan sonra büyük bir sevinç yaşayan Akyazıspor lu oyuncular küçük yaştan beri kendilerini yetiştiren Cezalı olduğu için sahaya giremeyip Maçı tirübünden seyreden Antrenörleri Eski Akyazısporlu Valdano lakaplı İrfan Dinçer'e koştular ve tezahüratta bulundular.Maç donunda düzenlenen törenle Şampiyon ve 2. takıma madalyaları ile kupaları Federasyon temsilcileri Ali Yalçın ve İsmet Öztürk tarafından verildi.

Törende ayrıca amatör spora emeği geçen Alaağaç Muhtarı Adem Güner, Ahmet Birinci, Gazeteciler Kenan Certel ve Alaattin Onur ile Özürlü olmasına rağmen takımının bütün maçlarını takip eden Özer Turgut a da birer madalya verildi.HAKEMLER: Aydın Engin*** Müjdat Duman *** Ekrem Çetin***

AKYAZISPOR: Okan*** Bülent*** Ahmet***(Efendi***) Yusuf*** Selman*** Onur*** (Zübeyir***)Emre*** Soner**** Furkan*** Rahmi**** Hüsnü*** (Burak***)

Anrenör:Serdar GürkanALAAĞAÇSPOR: Onur ** Murat ** Enes ** (Burhan **) Emin ** Gökhan ** Ahmet ** Şahin ** Serkan ** (Mehmet**) Uğur ** Sergen ** Alperen ** (Sezgin **)

Anrenör: Ahmet Birinci

HABER:Alaattin ONUR

[gallery link="file" orderby="title"]

Yorumlar (0)