Altındere Sahası’nda Ç." />

banner212

banner211

Disiplin Kurulundan Ceza yerine komedi çıktı

Altındere Sahası’nda Ç.

1. Amatör 18.10.2012, 11:15
Disiplin Kurulundan Ceza yerine komedi çıktı
banner218

Altındere Sahası’nda Ç.Gençlikspor-H.Özenspor maçı sonrasında 6 kişinin yaralandığı olayların faturası belli oldu. İl Disiplin Kurulu Ç.Gençlikspor takımına 1 yıl Altındere Sahası’nda maç oynamama cezası verdi.

 

Olaylara karışan Ç.Gençliksporlu oyuncuların ceza almaması kafalarda soru işareti bıraktı. H.Özen cephesi olaylara 5 oyuncunun karıştığını söylerken hakem ve gözlemci raporlarında futbolcuların kavgaya karışmadığı rapor edildi.

6 kişi yaralanmıştı

Geçtiğimiz hafta sonunda Altındere Sahası’nda yaşanan futbol terörünün ardından Disiplin Kurulu, Ç.Gençlik Kulübü’ne verdiği cezayı açıkladı. 2-2 biten maç sonunda H.Özenspor ekibi Ç.Gençlik taraftarı ve bazı futbolcularının saldırısına uğramıştı. Olaylarda 6 futbolcu yaralanırken bir oyuncun kolu, bir oyuncunun kaburgası kırılmıştı.

1 yıl iç saha cezası

Hakem ve gözlemci raporlarını inceleyen Disiplin Kurulu, Ç.Gençlik takımına 1 yıl Altındere’de maç oynamama cezası verdi. Ç.Gençlik takımının 1 yıl boyunca maçlarını çeşitli sahalarda oynayacağı açıklandı. Ancak bu olaylara karıştığı iddia edilen 5 Ç.Gençliksporlu oyuncu raporda yer almadığı için hiçbir ceza almaması kafalarda soru işareti bıraktı.


Futbolculara ceza yok

H.Özenspor yöneticisi Turgay Sarı Altındere Sahası’nda vahşi saldırının cezasının bu olmaması gerektiğini söyleyerek tepki gösterdi. Sarı olayların üzerine gideceklerini belirterek, “Bize saldıranlar arasında 5 futbolcu da bulunuyor. Ancak bunlar nedense cezalandırılmamış. Biz kulüp olarak bu olayın sonuna kadar peşinden gideceğiz” dedi.

Raporlara müdahale var mı?

H.Özenspor cephesi Altındere Sahası’nda çıkan olaylarda Ç.Gençliksporlu oyuncularında saldırısına uğradıklarını söylüyor. Ancak hakem ve gözlemci raporlarında olaylara karıştığı iddia edilen 5 oyuncunun rapor edilmemesi “Raporlara müdahale mi var” sorusunu da beraberinde getirdi. Özellikle Ç.Gençlik takımına yakın bir isim olan ASKF Başkanı Hüseyin Kama’nın cezanın hafifletilmesi konusunda rol oynayabileceği kulislerde konuşuluyor.

 


Yorumlar (0)