Digiturk'ün şike yüzünden abone kaybettiklerini belirterek, Futbol Federasyonu'ndanSporExpres." />

banner212

banner211

Federasyondan Digitürk'e rest

Digiturk'ün şike yüzünden abone kaybettiklerini belirterek, Futbol Federasyonu'ndanSporExpres.

1. Amatör 23.01.2012, 17:38
Federasyondan Digitürk'e rest
banner218

Digiturk'ün şike yüzünden abone kaybettiklerini belirterek, Futbol Federasyonu'ndanSporExpres.comle bedelinin düşürülmesini ve döviz kurunun sabitlenmesini talep etti. Talebe karşılık TFF'den sert yanıt geldi:

Ayın 22'sindeki taksidi ödemezseniz 90 milyon dolarlık teminatı bozdurur, yeniSporExpres.comle açarız.

ABONELİKLER İPTAL EDİLİP DOLAR YÜKSELİNCE...

Naklen yayın için KDV, federasyon ve organizasyon payı olmak üzere 424 milyon dolar ödeyen Digiturk yönetimi aboneliklerin iptali, dolar fiyatlarının aşırı artması nedeniyle toplam zararlarının 100 milyon doları aştığını ifade ederek TFF'ye döviz fiyatlarının sabitlenmesi önerisinde bulundular.

Ancak federasyon yönetiminin tepkisi beklenenden çok daha sert oldu. Vatan'ın haberine göre, Digiturk'ün talebiyle ile ilgili "Zaten paranın yüzde 50'sini dolar, yüzde 50'sini ise Türk Lirası olarak ödüyorlar. Ayın 22'sine kadar (yani 2 gün içinde) ödemeleri gereken bir taksit söz konusu. Eğer ödemeyi yapmazlarsa 90 milyon dolarlık teminatı bozdururuz. AyrıcaSporExpres.comleyi iptal eder ve üstüne yeniSporExpres.comle açarız" görüşüne sahip olan TFF, mevcut anlaşmadan geri adım atmaya hiç niyetinin olmadığını da açıkça göstermiş oldu.

14 Ocak 2010'da 214 milyon 300 bin dolar muhammen bedelle başlayan Süper Lig yayın hakkıSporExpres.comlesinde Türk Telekomünikasyon 215, Digital Platform (Digiturk) 220 milyon dolar vermişti. 3.5 saat süren kıran kırana pazarlıktaSporExpres.comleyi 321 milyon dolara Digiturk kazanmıştı.

banner220
Yorumlar (0)