Pazarköy şampiyonluğunu ilan etti: 2-2

Sakarya 1.inci Amatör küme B gurubu lideri Pazarköy Eğitim Spor en yakın rakibi Hendek Gençlik Spor ile Pazarköy stadında karşı karşıya geldi.

1. Amatör 28.03.2016, 12:18 28.03.2016, 12:26 SporExpres
Pazarköy şampiyonluğunu ilan etti: 2-2
 

Sakarya 1.inci Amatör küme B gurubu lideri Pazarköy Eğitim Spor en yakın rakibi Hendek Gençlik Spor ile Pazarköy stadında karşı karşıya geldi. 2-2 biten maç sonrası Pazarköy Eğitim Spor ligin bitmesine 1 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.


Maça Şampiyon adayı olarak çıkan Paarköy Eğitim Spor güçlü rakibi karşısında ilk yarıda beklenen Futbolunu oynayamadı. Maçın 28. Dakikasında Hendek Spor'un siyahi Futbolcusu Chinazaepere ceza sahası içerisinde yakaladığı topu ağlarla buluşturarak Hendek Spor'u 1-0 üstünlüğe taşıdı.

 

37 dakikada Pazarköy Eğitim Spor'un gol ayağı Salih takımının beraberlik golünü kaydetti..İlk yarı sonucu 1-1 olarak bitti.

 

2.yarıda daha derli toplu bir Pazarköy vardı. Birçok gol pozisyonlarında Hendek Genlik Spor kalecisi Gökhan?ı aşamadı.60.dakikada Hendek Spor?lu Samet penaltıdan takımının galibiyet golünü atarak takımını 2-1 üstünlüğe taşıdı.

 

Bu dakikalardan sonra maçta gerginlikler başladı. Futbolcular zemininde çamurlu olması nedeniyle meydana gelen sakatlıklar devam ederken 85 dakikada Pazarköy Eğitim Spor'lu Hasan takımının beraberlik golünü kaydetti. kalan sürede gol olmayınca maç Pazarköy Eğitim Spor 2 Hendek Genlik Spor 2 olarak bitti.

 

Maç bitiminde Pazarköy Eğitim Spor'lu futbolcular Şampiyonluk sevincini yaşarken bir gurup taraftar ise Hendek Spor Futbolcuları arasında arbede çıktı. Çıkan arbede Kulüp yöneticileri ve Jandarmanın gayretleriyle büyümeden son buldu.

 

Saha: Pazarköy

 

Saat: 15.30

 

Hakemler: Ahmet Öztürk-Mustafa Altuntaş-Tayfun Topuzata

 

Goller: Dk. 28 Chinazaepere, Dk.60 Samet Penaltı Hendek Gençlik Spor-Dk.37 Salih,Dk.85 Hasan Pazarköy Eğitim Spor

 

Pazarköy Eğitim Spor

Ali, Sedat,Metin, Burhan, Özer, Muhammet, Emre, Onur (Gökhan),Salih, Melih (Ozan), Hasan.

Ant: Turgut Yazıcı

 

Hendek Gençlik Spor

 

Gökhan, Yücel, Orhan,Ersin, Oğün, Ali ( Devrim),Emre, Murat, Chinazaepere,Samet Güsel.Samet Gürsoy (Caner).

Ant: Şener Gürsel

 

Alaattin ONUR


Yorumlar (1)
murat 8 yıl önce
başkana ve biz topculara yapılanlar orda kalmıcak bunu bilin