banner212

banner211

Sakarya Amatör Küme'de Elit Lig uygulaması

Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir önümüzdeki sezon hayata geçirilmesi planlanan elit lig uygulaması hakkında bilgiler verdi

1. Amatör 11.01.2018, 22:08 11.01.2018, 22:35 UTKU KAYNAR
Sakarya Amatör Küme'de Elit Lig uygulaması
 Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir amatör lig maçları ile ilgili maç programları konusunda büyük özen gösterdiklerine değinerek; “Eskiden olduğu gibi maçlara 2-3 kala maç takvimi belli olmuyor artık daha uzun vadeli programlar yaparak takımlarımızın planlamalarını buna göre yapmalarını sağlıyoruz. Elbette gerek sınavlar, organizasyonlar, sahaların durumları ve güvenlik güçlerinin talepleri doğrultusunda maç haftalarında bazı değişiklikler olabiliyor. Buna da anlayış gösteren herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.


Tezcan Demir ayrıca amatör futbol için alt yapının çok önemli olduğuna değinerek burada şartları iyileştirmek adına önümüzdeki yıldan itibaren Elit Lig uygulamasını başlatacaklarının bilgisini verdi. Demir; “Yaş kategorilerinde bu yıl play-offa kalan takımlardan oluşturacağımız 8 takımlı Elit Lig’i çift devreli oynatacağız. Bu yıl play-off kalamayan diğer takımlarımız ise önümüzdeki yıl yine aynı kategoride mücadelelerine devam edecek” dedi. 

Yorumlar (0)