banner212

banner211

Sakarya'da 3-0 Hükmen Kaosu

Sakarya İl Disiplin Kurulu yeni yaş sınırlaması kuralını yanlış yorumlayınca 3-0 hükmen mağlubiyet kararından dönmek zorunda kaldı.

1. Amatör 19.10.2016, 15:36 22.10.2016, 09:10 UTKU KAYNAR
Sakarya'da 3-0 Hükmen Kaosu
banner218
Sakarya İl Disiplin Kurulu yeni yaş sınırlaması kuralını yanlış yorumlayınca 3-0 hükmen mağlubiyet kararından dönmek zorunda kaldı. Üstelik bu kuralın sezon başında tüm kulüplere yanlış anlatıldığı ortaya çıkınca Türkiye Futbol Federasyonu Sakarya'ya bir uyarı yazısı gönderdi.

NE OLMUŞTU ! 

Sakarya 1.Amatör Küme Siyah Grupta 2.hafta oynanan Sapanca Kurtköyspor-Harmanlıkspor müsabakası 3-1 konuk ekibin üstünlüğü ile sona ermişti. Müsabaka sonrası ev sahibi ekip Harmanlıkspor'un esame listesine 2001 doğumlu oyuncu yazdığı gerekçesi ile hükmen mağlup sayılması için ASKF'ye başvurdu.

Yine aynı grupta mücadele eden Aşağı Kirazcaspor-Büyükdereşahin arasında oynanan 1.hafta müsabakasında da benzer bir durum yaşanmış disiplin kurulu aldığı karar ile 3-3 biten müsabakada Büyükdereşahinspor'u 3-0 hükmen mağlup ilan etmişti.

KULÜPLER İSYANDA

Sapanca Kurtköyspor Kulüp Başkanı Fuat Kovar İl Temsilcisi ve ASKF'nin kulüpleri yanlış bilgilendirdiğine değinerek "Harmanlıkspor maçı sonrası İl Temsilcisi Ali Arslan'nı aradım bana "hayırlı olsun 3-0 galipsiniz. İtirazınızı yapın" şeklinde konuştu. Daha sonra itirazımızı yapacağımız zaman bize bir süre bekleyin demeye başladılar. ASKF Başkanı Yaşar Zımba'ya durumu ilettiğimizde ise orada bulunan bazı yöneticileri tarafından " İkinci maçıda Harmanlık size verir. Bu olayı büyütmeyin" tarzından akıl almaz yaklaşımlarla karşılaştık. Maçtan 10 gün sonra bugün öğeniyoruz ki. ASKF toplantısında bize dağıtılan talimatlar gerçeği yansıtmıyormıuş. Disiplin kurulu aldığı karar bize teblih edildi. Sezon başı esame listesine dahi yazılamaz diyorlardı şimdi pardon yanlışlık oldu diyorlar."

ÖNCE HÜKMEN MAĞLUP İLAN ETTİLER SONRA GERİ ALDILAR

İl Disiplin Kurulu Ligin ilk haftasında oynanan Aşağı Kirazcaspor-Büyükdereşahinspor karşılaşmasında  konuk ekip Büyükdereşahinspor'u esame listesine 2001 doğumlu oyuncu yazdığı gerekçesi ile geçtiğimiz hafta hükmen mağlup etmişti. Kuralın yanlış uygulandığının fark edilmesinin ardından 
Disiplin kurulu bugün aldığı kararla Hükmen mağlubiyet kararından adeta çark etti. Karşılaşma 3-3 olarak yeniden kayıtlara geçirildi.

TFF'DEN  UYARI

Türkiye Futbol Federasyonu bu yıl yeni uygulanmayan başlayan kuralla ilgili çok sayıda şikayet gelmesi üzerine bir uyarı yazısı göndererek yeni kurallar hakkında kulüplerin daha iyi bilgilendirilmesi konusunda uyarıda bulundu.

 İşte TFF'nin uyarı yazısı
Yorumlar (1)
Sakaryalı 6 yıl önce
Zaten bu alavere dalavere işler hep sakarya'dan çıkıyor anlamadım gitti bu koca şehiri ben