banner212

banner211

Yıldırımspor'da Dünya Fair Play ödülü

Dünya Olimpiyat komitesi (ICO) Fair Play konseyi (CIFP), Macaristan’ın Budapeşte şehrinde Hilton Otel’de gerçekleştirilen ve iki gün süren toplantılar sonucun da 2013 Dünya Fair Play ödüllerinin sahiplerini belirledi.

1. Amatör 10.03.2014, 13:01 10.03.2014, 21:47 UTKU KAYNAR
Yıldırımspor'da Dünya Fair Play ödülü
banner218

 Dünya Olimpiyat komitesi (ICO) Fair Play konseyi (CIFP), Macaristan’ın Budapeşte şehrinde Hilton Otel’de gerçekleştirilen ve iki gün süren toplantılar sonucun da  2013 Dünya Fair Play ödüllerinin sahiplerini belirledi.  Yıldırımspor kulübü Dünya Fair Play Kariyer kutlama ödülü kazandı.  Konseyde Dünya’nın çeşitli ülkelerinden 12 üye var. IOC, CIFP konseyinde Türkiye’den Erdoğan Arıpınar da yer alıyor.


Fair Play kazandıran olay

 8 Eylül 2013 tarihinde U 15 liginde Arifiye  Kalaycı sahasında yapılacak ve kazanan takımın  Play-Off grubuna yükseleceği Yıldırımspor – Yazlıkspor maçına araç ve diğer imkansızlıklar sonucu gelemeyeceğini bildiren  Yazlıkspor’u  kendi otobüsü ile maça götüren ve 3-1 yenilerek Play –Off şansını kaybeden Yıldırımspor hakkında basında çıkan haberler üzerine  Türkiye Olimpiyat komitesi, olayı Dünya Olimpiyat komitesi (ICO) Fair Play konseyine ( CIFP) bildirdi.

Yıldırımspor’a Fair Play kariyer kutlama

 

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (ICO) başkanının 20 yaş altı gençler için koyduğu ödüle aday olan Adapazarı Yıldırımspor  genç takımı yapılan oylama sonucu Dünya Fair Play Ödülü Kutlama Mektubu kazandı.  Ödül Töreni Mayıs ayı içinde İstanbulda Olimpiyat evinde yapılacak.

Kulüpte büyük sevinç var

Yıldırımspor’un Dünya Fair Play kutlama ödülü kazanması Yıldırımspor Kulübünde büyük sevinç yarattı. Başkan Kemal Pekin “ Büyük imkansızlıklar ile boğuşurken Yıldırımspor’a verilen ödül gönlümüzü rahatlattı,dertlerimizi unutturdu. Bizim hiçbir karşılık beklemeden yaptığımız iyilik Dünya Fair ödülünü getirdi. Çok mutluyuz. Yıldırımspor olarak hem kulübümüzü hemde Sakarya’yı Dünyanın gündemine getirdik.” dedi.

Murat Gürtürk “ Önemli ve büyük olay “

Yıldırımspor antrenörü Murat Gürtürk kazandıkları Ödül’ü “Önemli ve büyük olay “ olarak yorumladı ve “Rakibimizi kendi otobüsümüz ile götürdük, yenildik. Play Off grubuna çıkamadık ama Dünya’nın huzuruna çıktık ,büyük mutluluk yaşıyoruz “ dedi.   

banner220
Yorumlar (9)
Sinan GÜLER 9 yıl önce
her ne kadar kemal pekin ile aramız limoni olsa da, bu devirde ve bu sartlarda bir amatör takımı kendi özkaynakları ile ayakta tutmaya calısması ve sporcu yetistirme cabalarından dolayı, kemal peki̇n ve murat gürtürk ü cani gonulden tebri̇k ederi̇m. bu i̇ki̇li̇ takimin baskani, yoneti̇ci̇si̇, hocasi, malzemeci̇si̇, masörü, top toplayicisi, soforü konumundalar. basarilarinizin devamini di̇leri̇m.
OSMAN KUBİLAY 9 yıl önce
YILDIRIM SPOR CAMİASINI KUTLAR TÜM KULÜPLERİMİZE ÖRNEK OLACAK BİR HAREKET BU ZİHNİYETİN FUTBOL ALANLARINDA ÇOĞALMASINI TEMENİ EDERİZ SAPANCA AKADEMİ SPOR
FAİRPLAY 9 yıl önce
yildırımspor kulübünü, antrenörü ve futbolcularını canı gönülden tebrik eder,aynı centilmenliği u17 yıldırımspor,geyvespor maçında 17 yaşındaki cocuga küfür eden kemal peki̇n beyden de spor camiasi olarak beklemekteyiz
ülkü tuğ 9 yıl önce
kemal pekin bu senin eserin, tebrikler....
ferruh 54 9 yıl önce
burda bi komedi filmi izlemekteyiz ama gel gelelim kemal pekin yeşilçamda sanatçılık yapacak kapasitede nese konumuza gelelim yapılan bu olayı canı gönülden kutluyorum uefadanında bu hususla ilgilenip isviçreye davet yapmasını bekliyoruz teşekkürler
ferruh 54 9 yıl önce
sinan beyy burda suni bir gündem yaratmayınn limoniyse aran yorum yapma onu belirtmene gerek yokk veya direk eleştir burası özgür bir ortamm o kulübün kaymagını yedinizz
murat gürtürk 9 yıl önce
ilgi gösteren herkese tesekkur ederiz.aynı durum karsısında herkes aynı davranısı yapardı diye düşünüyorum.bu olay neticesinde sakarya mızı ve yıldırımspor u dünyaya duyurmus olduk.hepimize hayırlı olsun.sinan kardesimizinde yıldırımspor a cok katkısı olmustur.yaptıklarını unutmayız.bızım çok degerli bir arkadasımızsın.
ferruh 54 9 yıl önce
murat hocam tamam bu ödülü siz aldınız kutluyorum ama bi sporsever olarak sinan gülerin takıma katkısını tartışırım oynadıgı dönemde yürürken arka adalesi atıyodu takıma katkı yapan başka degerli kardeşlerimiz vardı sinana kadar kimler var.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın