2.Amatör'de olaylı hafta

2.

2.Amatör 21.05.2012, 11:26
2.Amatör'de olaylı hafta
2. Amatör Küme'de Sakarya Caddesispor ile Göktepespor maçında ve Erdoğduspor ile Topağaçspor maçında seyircilerinden karıştığı olaylar çıktı. Futbol İl Temsilcisi Ali Arslan kulüpleri sağduyuya davet etti.

ERENLER SENTETİK

Erenler Sentetik Sahada oynanan 2. Amatör Küme müsabakasında Sakarya Caddesispor ile Göktepespor maçında olaylar çıktı. Müsabaka 2-1 Göktepespor üstünlüğü ile devam ederken 70'inci dakikada 2 takım oyuncularının tartışmasına seyircilerde katılınca ortalık savaş alanına döndü. İki takım oyuncuları ve seyircilerin birbirine girdiği olaylar güvenlik güçlerinin müdahalesiyle durduruldu. Müsabakanın orta hakemi Harun Pekyürek ilk olarak soyunma odası gitti. Olaylar tamamen kontrol altına alındıktan sonra maçı tatil ettiğini açıklandı. Olaylar sırasında yaralanan 2-3 oyuncunun ambulansla hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

 

 

ERDOĞDU SAHASI

Erdoğdu Sahası dün oynanan Erdoğduspor ile Toğağaç maçında istenmeyen olaylar yaşadı. Erdoğduspor ile Topağaçspor müsabakası 2-2 devam ederken 74'üncü dakikada 2 takım oyuncuları arasında tartışma çıktı.  Çıkan tartışamay seyircilerde katılınca olaylar büyüdü. İki yakım oyuncuları ve sahaya giren seyirciler sahada birbirine girince müsabakanın orta hakemi Aykut Soy soyunma odasına girdi. Olayların yatışmasını bekleyen Soy daha sonra yardımcılarıyla birlikte odadan çıkarak maçı tatil ettiğini açıkladı. Erenler ve Erdoğdu sahalarında çıkan olaylarda baş rol oynayanların seyirciler olduğu gözlerden kaçmadı.

 

 

SAĞDUYUYA DAVET

Futbol İl Temsilcisi Ali Arslan Erenler Sentetik saha ve Erdoğdu sahalarında çıkan istenmeyen olaylarla ilgili yaptığı açıklamada;" Futbol adına utanç verici olaylar bugün ilimizde yaşandı. Çok üzütü bir tablo oluştu. Yaşanmasını istemediğimiz ve yaşanmaması için elimizden geleni yaptığımız olaylar bunlar. 2 maçtana hiçbir hakem kusuru yok. Sahaya giren seyirciler ve futbolcular arasında çıkıyor. Ben kulüp başkanları ve yöneticilerini sağduyulu olmaya davet ediyor. Artık böyle şeyler yaşanmasın.  4000 müsabakanın oynanadığı ilimizde bu tarz olaylar az ama hiç olmamasından yanayız. Bunun  içinde İl Temsilciliği ve ASKF olarak elimizden geleni yapacağız" dedi.

Haber: Gökhan Çetinbaş/YeniSakarya

Yorumlar (0)