banner212

banner211

Cihadiye-Hayrettin maçında olaylar

2. Amatör Pamukova Grubun da ikinci sırada bulunan Cihadiyespor ile Hayrettinspor arasındaki maçta olaylar çıktı

2.Amatör 29.05.2016, 21:09 29.05.2016, 21:13 UTKU KAYNAR
Cihadiye-Hayrettin maçında olaylar
 2. Amatör Pamukova Grubun da ikinci sırada bulunan Cihadiyespor ile Hayrettinspor arasında Mekece Stadında oynanan karşılaşması öncesi dostluk ve centilmenlik gösterisi vardı. Ama karşılaşmanın ikinci yarısı son düdüğün çalması ile olaylar çıktı. Karşılaşmaya gölge düştü. Müsabaka 2-2 berabere sona ererken Hayrettinspor da Eren penaltı vuruşunu gole çeviremedi. Hayrettinspor Cihadiyespor’un kaçak futbolcu oynattığını gerekçesi ile uzun süre itirazda bulundu.

 

İlk yarı tek gol Cihadiyespor dan geldi..

Mekece Stadında oynanan karşılaşmada her iki takımın futbolcuları ve yöneticileri sarmaş dolaş bir birlerine başarılar dileyerek müsabakaya başladılar. Karşılaşmaya daha iyi başlayan taraf Cihadiyespor oldu. Rakibine olanla daha çok pas yapan ve topa sahip olan Cihadiyespor  19. Dakikada kaptan Necmettin’in attığı golle 1-0 öne geçti. Golden sonrada üstün olan taraf Cihadiyespor olurken Hayrettinspor bir türlü rakibine üstünlüğünü kabul ettiremedi ve ilk yarı 1-0 Cihadiyespor’un üstünlüğü ile sona erdi.

 

İkinci yarı üç gol  kaçan penaltı ve itirazlar vardı..

İkinci yarının başlaması ile Cihadiyespor ilk yarıda olduğu gibi topa sahip olan takım oldu. Dakikalar ilerledikçe Hayretttinspor oyunda dengeyi sağladı ve beraberlik golünü 58. Dakikada Görkem’in attığı golle buldu 1-1.  76. Dakikada Hayrettinspor Furkan’ın golü ile 2-1 öne geçti.  80. Dakikada kazanılan Penaltı vuruşunu Hayrettinspor’dan Eren kaleciye nişanlayınca bir golden oldu. 86. Dakikada karşılaşmanın orta hakemi Yunus Aytekin Atabek Hayrettinspor kalecisi gelen topu elle aldığı gerkçesi ile geri pas olarak değerlendirdi ve altı pastan serbest vuruşa hükmetti. Kullanılan atışta topu filelere gönderen Dündar 2-2 beraberliği sağlayan golü attı. Bu golden sonra oyun elektriklendi ve iki takım futbolcuları ve teknik heyetleri arasında tartışma yaşandı. Karşılaşma devam ederken Hayrettinspor teknik heyeti ve yedek futbolcular Cihadiyespor’un kaçak futbolcu oynattığı gerekçesi ile yan hakem Vedat Duman’a itirazda bulundular. Oyunun durdurulmasını ve kaçak oynayan futbolcuların fotoğraflarının çekilmesini isteyen Hayrettinspor’luların isteklarini yan hakem Vedat Duman “karşılaşma sonrası çekersiniz “ diyerek geçiştirdi.  Karşılaşma 2-2 sona erdikten sonra Hayrettinsporlular kaçak futbolcuların fotoğraflarının çekilmesini istese de Cihadiyesporlu futbolcular koşarak soyunma odasına giderek orta hakem Yunus Aytekin Atabek’in çağırmasına rağmen sahaya gelmedi. İki takım futbolcuları, yöneticileri ve teknik heyeti arasında sert tartışmalar yaşandı.

 

Cihadiyespor: 2      Hayrettinspor: 2

 

Saha: Mekece

Hakemler: Yunus Aytekin Atabek-Vedat Duman-Berkay-Aykın

Cihadiyespor: Samet** Enes*** Ramazan** ( Dündar***) Enes Turan** Hakan** *Onur** Burak** A.Kenan** Sina** Necmettin*** Emre**

Hayrettinspor: Suat** Ali Fuat** Görkem Emre** Eren** Volkan** Kadircan** Bekir** Görkem** Furka** Semih Gür**

Goller:

Cihadiyespor: Necmettin (Dak.19), Dündar ( Dak.86)

Hayrettinspor: Görkem (Dak.58), Furkan ( Dak.76)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)