banner212

banner211

Harunustaspor 1.Amatör Küme'de

2.Amatör 1.Grupta mücadele eden Harunustaspor ligin bitmesine 1 Hafta kalan 2nci ile arasında 7 puan fark ile şampiyonluğunu garantiledi.

2.Amatör 23.06.2014, 18:25 23.06.2014, 18:33 UTKU KAYNAR
Harunustaspor 1.Amatör Küme'de
banner218
 2.Amatör 1.Grupta mücadele eden Harunustaspor ligin bitmesine 1 Hafta kalan 2nci ile arasında 7 puan fark ile şampiyonluğunu garantiledi.

 

TARİHİNDE İLK KEZ 1. AMATÖR KÜMEDELER

Perşembe günü saat 18.30’da Akyazı Akınspor ile oynanması beklenen müsabakada rakip takım Akınspor sahaya çıkmayınca ev sahibi ekip Harunustaspor hükmen maçı galip alarak şampiyonluğu garantiledi. 15 yıl boyunca 2.Amatörde mücadele eden ev sahibi ekip Harunustaspor 1.Amatöre şampiyon olarak çıkmanın mutluluğunu yaşadı.

Akyazı ilçesi Harunusta köyünün tek takımı olan Harunustaspor tarihinde ilk defa 1.Amatöre çıkmanın mutluluğunu doyasıya yaşadı.

 

TAKIM BU YIL TOPARLANDI.

Geçen sezon kötü bir yıl geçiren Harunustaspor bu yıl bam başka bir kadrosu ile toparlanarak ara fark ile şampiyon oldular. Şampiyonluğu doyasıya kutlayan Harunustaspor  sezon başında Küçücek belde spor’u 2-1  yenerek 3 puana kavuştu. Ardından Ligin 2nci haftasında Bedil Kazancı spor’u 6-0 yenerek puanına 6’ya yükseltti. Harunustaspor’lu futbolcular bu sefer başlamışlardı kendi kendine konuşmaya bu yıl bu takım şampiyonluğu hak ediyor diye. Ardından Ligin 3ncü haftasında Harunusta por zorlu Yuvalak spor maçını 3-2 kazanarak yoluna devam ediyordu.

 

 

4. HAFTADA GELEN FARKLI YENİLGİ

4.Hafta müsabakasında ise Harunusta spor kötü bir yenilgi ile 6-1 yenildi.Bu galibiyet Harunustaspor’u kötü etkiledi.5.Hafta müsabakasında Vakıf ile 2-2 kalan Harunusta korkuttu. Ama Antrenör Halit Çakmak ve Külüp başkanı Veysel Boz takımını öyle ateşlemişki 6.Hafta müsabakası Küçücek Beldespor’un sahasında Harunusta rakibi Küçücek beldesporu 10- 1 yenmeyi başaran taraf oldu.

 

Ardından iyice coşan Harunusta şampiyonluğa futbolcular  ve yönetim olarak kenetlenmişlerdi.7.Hafta müsabakası ise Harunusta Bedil kazancı sporu 9-0 yendi 8.Hafta ise Harunusta Yuvalspor sporu 3-2 yenerek şampiyonluğa bir adım kalmıştı.Takım olarak iyice kenetlenen Süper Harunusta Akyazı Akın spor’u Hükmen 3-0 yenerek şampiyonluğu garantiledi. Ligin son haftasında Şampiyon harunusta  Vakıf spor’u 5-1 yenerek Kupayı müzeye götürün taraf oldu. 15 Yıl sonra kariyerinde ilk kez 1.Amatöre çıkan Harunusta spor şampiyonluğunu doyasıya kutladı.


Harunusta spor tüm kadrosu ile göstermiş oldukları performans ile beğeni topladı. Harunusta spor kaleci Ömer Faruk Zorlu her maçta kurtarmış olduğu toplar ile dikketleri üzeri çeken Faruk Zorlu Her maçta gol atmayı başaran Enes Çakmak sezonu 13 gol ile kapattı. 1996 doğumlu genç Muhammet Aydın sezonu 6 gol ile kapatarak oda artık bir yıldız adayı listesine girdi. Harunusta spor’un en tecrübeli  ismi  takım kaptanı İlyas Çakmak stoperde çok iyi işler yaparak Hikmet Zorlu ve Oğuz Zorlu takımın değişilmez  baş mimarları oldular. Harunustaspor’da Şimdiden 1.Amatör planları yapılmaya başlandı.

 

HABER:Emre FİDAN /Akşam Haberleri Gazetesi

banner220
Yorumlar (0)