banner212

banner211

Atletizmde Şampiyon Taşkısığı

Sakarya’daki okullar arasında yapılan “Okul Sporları Puanlı Atletizm” müsabakalarında Taşkısığı Ortaokulu takım olarak birinci oldu.

Atletizm 05.04.2019, 11:29 05.04.2019, 11:34 UTKU KAYNAR
Atletizmde Şampiyon Taşkısığı
banner218

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğüne bağlı Okul Sporları Bölümünün düzenlediği müsabakalar ilimizde yeni yapılan “Atletizm stadında” gerçekleştirildi. Taşkısığı Ortaokulu çok çekişmeli geçen müsabakalar sonrasında takım halinde birinciliğe ulaştı.

Esra Çiçek, cirit atmada birinci, gülle atmada ikincisi, Huri Melek Başaran, 1500 metre koşuda birinci, Melike Memişoğlu, 80 metre engelli koşuda ikinci, uzun atlamada dördüncü, Merve Meriç Çırpar, yüksek atlamada üçüncü, Kevser Ütebay, 80 metre koşuda ikinci, 800 metre koşuda ikinci, Furkan Yakupoğlu, 2.000 metre koşuda birinci, 80 metre koşuda ikinci, Duygu Yakupoğlu, 1.000 metre yürüyüşte birinci, Osman Abdullah, 1.000 metre yürüyüşte birinci, 800 metre koşuda dördüncü, 5X80 metre bayrak yarışında kız takımı ikinci oldu. Bu sonuçların ardından Puanlı Atletizmde tüm rakiplerini geride bırakan Taşkısığı Ortaokulu  takım halinde Sakarya Birincisi oldu.

Hem ferdi olarak, hem de takım olarak Taşkısığı Ortaokulu Sakarya birincisi olarak kupayı kaldırarak hem Sakarya’yı, hem de okullarını Türkiye Şampiyonası Gruplar yarı finaline taşıdılar.Okul Antrenörü Mazlum Ünver;  en zor şartlar ve imkânsızlıklar altında bu yarışmaya hazırlandık. Birçok zor rakibimiz olduğu halde, devamlı ve istekli çalışmamızın sonucu, ailelerimizin desteği ve çocuklarımızın üstün gayretleri ile öğrencilerimiz Sakarya birincisi oldular.” dedi.

banner220
Yorumlar (0)