banner212

banner211

ATLETİZMDE TAŞKISIĞI FARKI

Taşkısığı Ortaokulu takım halinde Bölge Birincisi olarak Sakarya’mızı ve bölgemizi temsil etme hakkı kazandı

Atletizm 05.05.2019, 13:05 UTKU KAYNAR
ATLETİZMDE TAŞKISIĞI FARKI
banner218

Sakarya’nın ev sahipliği yaptığı Gençlik ve Spor Bakanlığı Atletizmi Geliştirme Projesi Türkiye Şampiyonası gruplar yarı finalinde Taşkısığı Ortaokulu takım halinde Bölge Birincisi olarak Sakarya’mızı ve bölgemizi temsil etme hakkı kazanmışlardı.

 MADALYALARI TOPLADILAR

Ferdi olarak Küçük Kızlarda; Huri Melek Başaran 1., Nurgül Halil 2., Yağmur Torlak 5. olurken takım olarak birinci oldu. Yıldız Kızlarda ise Kevser Ütebay  1., Ayşegül Halil 3.,Melike Memişoğlu 4. Olurken takım olarak birinci oldular

 Yıldız Erkeklerde Furkan Yakupoğlu birnci, Osman Abdullah beşinci olurken takım olarak ikinci olarak Sakaryamızı ve bölgemizi hem kızlar da, hem de yıldız erkekler de temsil etme hakkı kazandılar. Bu başarının üzerine çalışmalarına daha da hız veren çalıştırıcıları; Güneşler Anadolu Lisesi Beden Eğitimi öğretmeni Faruk Erdoğan Öztürk ve antrenörleri Mazlum Ünver çalışmalarının karşılığını aldılar.

 SAKARYA’YI TEMSİL EDECEKLER

28 Nisan  Pazar günü yapılan Atletizm Türkiye Finallerinde Taşkısığı Ortaokulundan Yıldız Kızlar kategorisinde Kevser Ütebay, Ayşegül Halil, Melike Memişoğlu Takım Halinde Türkiye 8.si oldular. Yine Küçük Kızlar kategorisinde Huri Melek Başaran, Nurgül Halil ve Yağmur Torlak takım halinde Türkiye 12.’si oldular.

Okul müdürü Hilmi Çil de; öğrencilerinin başarısının çok büyük olduğunu, ilk defa takım halinde Türkiye finaline kaldıklarını ve iyi bir derece yaptıklarını ifade ederek, öğrencilere, velilere, öğretmen ve antrenörlerine çok teşekkür ederim dedi.Taşkısığı Ortaokulu öğrencileri ayrıca Puanlı Atletizmde de takım halinde Sakarya Birincisi olduklarından, 5 Mayıs 2019 tarihinde Eskişehir’de yapılacak olan Puanlı Atletizm Bölge Karmasında iyi bir puan almak ve Sakaryamızı en iyi şekilde temsil etmek için antrenmanlara aralıksız devam ediyor.

banner220
Yorumlar (0)