banner212

banner211

Atletizm’e Sait Faik Damgası

Bisiklet Adasında yapılan atletizm yarışlarınaSait Faik Abasıyanık Ortaokulu sporcuları damga vurdu.

Atletizm 04.04.2019, 12:08 UTKU KAYNAR
Atletizm’e Sait Faik Damgası
banner218

Bisiklet Adasında yapılan atletizm yarışlarına Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu sporcuları damga vurdu. Sakarya İl Birinciliği Okullar Arası Puanlı Atletizm Yarışmaları 26-27-28 Mart tarihlerinde yapıldı. Nefes kesen yarışmalar sonucunda ipi göğüsleyen taraf Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu oldu.

15 MADALYA

Yapılan yarışmalar sonucunda Yıldız Erkek Takımı 9 Altın, 2 Gümüş, 4 Bronz madalya alarak toplamda 15 Madalya ile İl Birincisi olarak İlimizi Grup müsabakalarında temsil etme hakkı kazandı. Yıldız Kız Takımı 4 altın, 6 gümüş ve 2 bronz madalya alarak toplamda 12 madalya ile il ikinciliğini elde etti.

TÜRKİYE ŞAMPİYONASI VİZESİ

Atletizm Federasyonu faaliyet programında yer alan Atletizmi Geliştirme Projesi 15. Bölge yarıfinal yarışmaları 29 Mart tarihinde Ayçiçek Vadisi Bisiklet Adasında gerçekleştirildi. Yapılan yarışmalar sonucunda Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu öğrencilerinden oluşan Küçük Erkek İl Karması ile birlikte İl Karması Küçük kız takımında yer alan Gül Ahsen Lüleci Bölge 2.’si olarak 28 Nisan tarihinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmışlardır.

FARK YARATTILAR

Sait Faik Abasıyanık Ortaokulu Okul Müdürü Recep Almaz, Müdür Yardımcıları Yıldıray Akhan ve Adem Gündüz’ ün destekleri ile, Beden Eğitimi Öğretmenleri Fatih Tiflis, Günay Delikan, H. Oğuzhan Şahin ile Ruhi Kavaklı yetiştirmiş olduğu sporcular ile yoğun çalışmaları neticesinde, yapılan yarışmalara damgalarını vurdular.

banner220
Yorumlar (0)