banner212

banner211

Büyükşehirli Atletlerden Milli Başarı

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Atletizm Takımı sporcuları Yaren Baş ve Zinnur Onat 11-18 Temmuz tarihleri arasında Trabzon’da gerçekleştirilen Liseler Dünya Şampiyonası’nda Atletizm Milli Takımı ile ülkemizi temsil ettiler.

Atletizm 21.07.2016, 15:47 22.07.2016, 16:14 UTKU KAYNAR
Büyükşehirli Atletlerden Milli Başarı
banner218
 Büyükşehir Atletizm sporcularının da yer aldığı Liseler Dünya Şampiyonası’nda Türkiye 7 madalya kazandı. Büyükşehir sporcusu Yaren Baş, sırıkla yüksek atlama kategorisinde 3.20’lik derecesiyle bronz madalyaya uzandı.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Atletizm Takımı sporcuları Yaren Baş ve Zinnur Onat 11-18 Temmuz tarihleri arasında Trabzon’da gerçekleştirilen Liseler Dünya Şampiyonası’nda Atletizm Milli Takımı ile ülkemizi temsil ettiler. Turnuvaya Genç Kızlar kategorisine 16 ülkeden 167 sporcu katıldı. Türkiye kızlarda 1 altın, 3 gümüş, 3 bronz olmak üzere toplam 7 madalya kazandı. Çekiç atma kategorisinde ülkemizi temsil eden kulübümüz sporcusu Zinnur Onat 53.46’lık atışıyla 6’ıncı sırayı alırken sırıkla yüksek atlama kategorisinde güçlü rakipleriyle yarışan Yaren Baş, 3.20’lik atlayışıyla bronz madalya kazandı.

 

Gururlandık

Sporcularımızın başarısıyla gurur duyduklarını belirten Kulüp Başkanı Orhan Bayraktar, “Bu önemli başarıdan dolayı başta Antrenörler Atakan Gündoğdu ve Hamit Gündoğdu olmak üzere milli forma şansı yakalayan değerli sporcularımızı tebrik ediyorum. Süper Lig’de mücadele eden Atletizm Takımımız oldukça genç bir kadroya sahip. Altyapımızdaki başarılı sporcular hem kulübümüzün hem de ülkemizin geleceği için önem arz etmektedir. İnşallah bu başarılar artarak devam edecektir” dedi.

banner220
Yorumlar (0)