banner212

banner211

Geleceğin Sporcuları Bu Pistte Yetişecek

Başkan Toçoğlu, “Projemizle ulusal ve uluslararası atletizm müsabakaları konusunda Sakarya öncü bir şehir haline gelecek.

Atletizm 08.12.2015, 13:13 08.12.2015, 13:15 UTKU KAYNAR
Geleceğin Sporcuları Bu Pistte Yetişecek
 Sakarya Nehri kenarında yapım çalışmaları devam eden Atletizm Pisti’nde incelemelerde bulunan Başkan Toçoğlu, “Projemizle ulusal ve uluslararası atletizm müsabakaları konusunda Sakarya öncü bir şehir haline gelecek. Şehrin spor geleceği adına önemli bir proje inşa ediyoruz. İnşallah geleceğin sporcuları bu pistte yetişecek” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sakarya Nehri kenarında yapımı devam eden Atletizm Pisti’nde incelemelerde bulundu. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’in de hazır bulunduğu inceleme gezisinde Başkan Toçoğlu, farklı spor dallarında hizmet sunacak atletizm pistini en kısa süre içerisinde şehre kazandıracaklarını ifade etti.

 

Çalışmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Projedeki çalışmalar hakkında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Çelikel’den bilgiler de alan Başkan Toçoğlu, “Atletizm Pisti’nde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Saha alanında zemin güçlenmesi yaptık. Projede zemin betonlama çalışmaları tamamlanmak üzere. Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından pistin asfaltlama işlemlerine başlayacağız. Ayrıca idari binanın bulunacağı alanda da çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

 

Modern Bir Tesis

Toçoğlu, “Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteği ile yeni Sakarya Stadyumu’nun karşısında, nehrin hemen yanında, modern bir Uluslararası Atletizm Pisti inşa ediyoruz. Projenin hemen bitişiğine iki adet tenis kortu inşa edilecek. Bunun yanı sıra genel seçimler öncesinde hakemlerimize bir tesis sözü vermiştik. Bu doğrultuda hazırlıklarımız tamamlandı. İnşallah Atletizm Pisti’nin yanındaki alanda hakemlerimize de modern bir tesis hediye edeceğiz”  dedi.

 

Uluslararası Müsabakalar

Başkan Toçoğlu açıklamalarının sonunda ise, “İnşa ettiğimiz Atletizm Pisti farklı spor dallarında birçok önemli organizasyona ev sahipliği yapacak. Ulusal ve uluslararası atletizm müsabakaları konusunda Sakarya öncü bir şehir haline gelecek. Şehrin spor geleceği adına önemli bir proje inşa ediyoruz. İnşallah geleceğin sporcuları bu pistte yetişecek” ifadelerinin kullandı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ise projede çalışmalarını yakından takip ettiklerini dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar (0)