banner212

banner211

Madalya Avcısı Osmanbey Orta Okulu

Sakarya Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen İlk Okullar arası minikler atletizm yarışları sona erdi.

Atletizm 22.04.2019, 15:38 UTKU KAYNAR
Madalya Avcısı Osmanbey Orta Okulu
banner218

Sakarya Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen İlk Okullar arası minikler atletizm yarışları sona erdi. 2 Gün süren yarışların ardından Adapazarı Osmanbey Orta Okulu çifte kupa sevinci yaşadı.

11 KUPA ALDILAR

Yeni Atletizm Pistinde gerçekleştirilen İlk Okullar arası minikler atletizm yarışlarında  Adapazarı Osmanbey İlkokuluna çifte kupa geldi. Farklı kategorilerde iki il birinciliği, beş il ikinciliği, 1 il üçüncülüğü ve bir il beşinciliği olmak üzere toplam 17 madalya ve 2 kupa alan Osmanbey İlkokulu şampiyonaya damgasını vurdu.

OKULDA TÖREN

Minikler Atletizm yarışlarında önemli bir başarı elde eden öğrencilerini tebrik eden İbrahim Şor, elde edilen sonuçtan dolayı gurur duyduğunu belirtti. Okulda ayrıca düzenlenen törende minikler madalyalarını okul Müdürü Tuğba Tunar'dan aldı.

Aynı günlerde Agora avmde yapılan ve yine Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından yürütülen masa tenisi il müsabakalarında Osmanbey İlkokulu öğrencileri Minik Kızlar kategorisinde Sakarya 3.sü olarak kupa almaya hak kazandılar.

Yorumlar (1)
madalyaburda 2 yıl önce
Öğretmen Olmak;Devlet Eğitim kurumlarında ve özel eğitim kurumlarında öğrencilere dersler vererek onları yetiştiren ve onlara rehberlik eden kişilere öğretici(yada öğretmen diyoruz.)
Öğretmenler hangi branş dallarından mezun olmuş ise o dalda öğrencilere eğitim verir.Eğitim çocuklarda çok küçük yaş da daha henüz okula başlamandan önce aile tarafından belirli eğitim yaşına gelene kadar anneler ve babalar birer yetiştiren,öğreten eğitimci olarak öncelikle konuşma yeteneği konusunda aile birinci faktördür.
Daha sonra okul çağına gelen çocuklarımız devlet okullarına kayıtları yapılarak okuma yazma eğitimi alarak ilk kez “okuyorum yazıyorum” düşüncesi ile öğrenim görerek bu başarılarının mimarı öğretmenlerine borçludurlar.
Öğretmenlerimizin eğitim için harcadıkları emeğin değeri sorulmaz.Hayatları boyunca yüzlerce öğrenci okutup yetiştiren öğretmenlerimizin dünyası öğretmen,veli ,öğrenci arasında en iyi bağı oluşturmak açısından çok önemlidir.Bu ortak bağ iyi olursa başarıda muhakkak gelece