banner212

banner211

Minik sporcunun fair play örneği

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, geçen hafta düzenlenen okullararası kros seçmelerinde, üzerine başka bir sporcunun düşmesi sonucu bileği incinen ve yarışı bırakmak zorunda kalan 11 yaşındaki Gökçe Ergün ile ona yardım etmek için yarışı bırakarak fair play örneği sergileyen yaşıtı Melisa Dursun'u makamında kabul etti.

Atletizm 30.01.2012, 11:33
Minik sporcunun fair play örneği
banner218
Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, geçen hafta düzenlenen okullararası kros seçmelerinde, üzerine başka bir sporcunun düşmesi sonucu bileği incinen ve yarışı bırakmak zorunda kalan 11 yaşındaki Gökçe Ergün ile ona yardım etmek için yarışı bırakarak fair play örneği sergileyen yaşıtı Melisa Dursun'u makamında kabul etti. Hacıcaferoğlu, iki sporcuya eşofman takımı ve spor ayakkabısı hediye etti.

Hacıcaferoğlu yaptığı konuşmada, geçen hafta yapılan kros seçmelerine 450 öğrencinin katıldığını ve yarış sırasında örnek bir davranışa şahit olduklarını anımsattı. Hacıcaferoğlu, ''Yarış başladıktan kısa bir süre sonra öğrenciler bir kaza yaşamıştı ve bir sporcumuz yarışı bırakıp arkadaşının yardımına koşmuştu. Bugün bu örnek davranışı sergileyen sporcumuzu ve sporda arkadaşlığın önemini ortaya koyan arkadaşını ödüllendirdik'' dedi.

Burhanettin Hacıcaferoğlu, sporun insana kazandırdığı en önemli davranışın yardımlaşma duygusunu geliştirmesi olduğuna işaret ederek, ''Sporlarda yardımlaşma çok önemli. Minik sporcumuzun gösterdiği örnek bir davranış. Bu davranışın tüm sporculara örnek olması lazım. Fair play'lik davranış gösteren öğrencimizi, ailesini ve öğretmenlerini de tebrik ediyorum. Sporcularımızın, bu örnek davranışın ardından, sonraki yarışlarda kürsüye çıkarak başka başarı ve mutlulukları bizlere yaşatacağına inanıyorum'' diye konuştu.

-''Arkadaşlık, başarıdan önce gelir''-

Düşen arkadaşını yarışı bırakarak ambulansa taşıyan Bodrum Güler Mustafa Kızılağaç İlköğretim Okulu öğrencisi Melisa Dursun, arkadaşı ile aynı okulda eğitim gördüğünü anlattı. Dursun, ''Başka bir yarışta da arkadaşlarımdan birisi düşse, aynı davranışı sergilerim. Arkadaşlık, başarıdan önce gelir. Yaptığım bu davranış sonrasından ailem, öğretmenlerim ve arkadaşlarımdan olumlu tepkiler aldım. Hedefim, krosta önemli başarılara imza atmak'' dedi.

Geçmişte yaşadığı bir kaza nedeniyle kolunun daha önce de kırıldığını ve kaza sırasında  korktuğunu ifade eden Gökçe Ergün ise arkadaşının kendisine yardım etmesi ile mutlu olduğunu anlatarak, şöyle konuştu:

''Yaşanan kaza sonrasından dostluk ve arkadaşlığımız daha çok güçlendi. Okulda bizim davranışımız arkadaşlarımıza örnek olarak gösterildi. Bundan sonraki yarışlara da Melisa ile birlikte hazırlanacağız. Öncelikli amacımız, okulumuza krosta madalya götürmek.''

Minik sporcular ve aileleri Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hacıcaferoğlu ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

SporExpres.com

banner220
Yorumlar (0)