Avrupa Şampiyonu milli atlet Nevin Yanıt, İstanbul'da 9-11 Mart tarihlerinde düzenlenecek Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda iyi mücadele etmek istediğini belirterek, ''Beklentilerim çok yüksek'' dedi." />

banner212

banner211

Nevin Yanıt Londra için umutlu


Avrupa Şampiyonu milli atlet Nevin Yanıt, İstanbul'da 9-11 Mart tarihlerinde düzenlenecek Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda iyi mücadele etmek istediğini belirterek, ''Beklentilerim çok yüksek'' dedi.

Atletizm 30.01.2012, 11:33
Nevin Yanıt Londra için umutlu
banner218


Avrupa Şampiyonu milli atlet Nevin Yanıt, İstanbul'da 9-11 Mart tarihlerinde düzenlenecek Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nda iyi mücadele etmek istediğini belirterek, ''Beklentilerim çok yüksek'' dedi.


SporExpres.com muhabirinin sorularını yanıtlayan milli atlet, bu yıl önemli organizasyonlarda mücadele edeceğini belirterek, ''Tabi tüm hazırlıklarım olimpiyat oyunlarına yönelik ama onun öncesinde tek düşündüğüm şey ülkemizde düzenlenecek Dünya Salon Atletizm Şampiyonası. Burada iyi şeyler yapmak istiyorum. Hazırlıklar çok iyi gidiyor, formdayım. İnşallah her şey iyi gidecek. Benimle ilgili beklentilerin yüksek olacağını biliyorum. Benim de beklentilerim çok yüksek'' diye konuştu.


Nevin Yanıt, Türkiye'nin atletizmde son yıllarda önemli bir gelişme gösterdiğini anlatarak, ''Türkiye'nin atletizmde yükselen bir grafiği var. Şartların düzelmesiyle başarılar da gelmeye başladı. Sporcuların hedefleri de büyüdü. Londra Olimpiyat Oyunları'nda final yarışmayı hedefliyorum'' ifadelerini kullandı.-''Ataköy Atletizm Salonu, Türk sporu için çok önemli bir yatırım''-Nevin Yanıt, Ataköy Atletizm Salonu'nun Türk sporu için çok önemli bir yatırım olduğunu, kendisi ve diğer sporcular için çok yararlı olacağını kaydetti.


Tesis eksikliği nedeniyle büyük sıkıntılar yaşadığını, antrenmanlarını yağış altında ve çamur içinde yaptığını dile getiren Nevin, şunları kaydetti:


''Bizim için böyle bir salon hayaldi, olmayacak diye düşünüyordum. Ancak dünya şampiyonası alındıktan sonra bu salonun yapılması gerekiyordu. Türk sporu için çok önemli bir yatırım. Bana ve arkadaşlarıma çok yararlı olacağını düşünüyorum. Dünya şampiyonasından sonra kamplar için artık yurt dışına da gitmeye gerek yok. Bana sunulan imkanlar doğrultusunda yurt dışına gidebiliyordum ama bu fırsatı bulamayan arkadaşlarımız var. Onlar da bundan sonra güzel bir ortamda antrenman yapabilecekler, soğukta ve yağışta kalmayacaklar. Ben çok sıkıntı yaşadım. Çalıştığım yerde tartan pist bile yoktu. Yağışta, çamurun içinde antrenman yaptım. Hırslı olduğum için bir yerlere gelebildim.''


Hafta sonunda yapılan Turkcell Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası'nda son anda yarışmaktan vazgeçen Nevin Yanıt, antrenman yaptığı salonu çok güzel bulduğunu da anlatarak, ''Salon çok güzel. Yeni olduğu için tabi bazı eksiklikleri var. Mart ayına kadar tüm eksikliklerin giderileceğini düşünüyorum. Çok daha iyi bir ortam olacağını düşünüyorum'' dedi.


SporExpres.com
banner220
Yorumlar (0)