banner212

banner211

Rekor Üstüne Rekor Kırdı

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, İlimizin yetiştirdiği şampiyon atletlerden Umut Uysal, Atletizm İl Temsilcisi Atakan Gündoğdu ve Atletizm Branş Antrenörlerini ağırladı.

Atletizm 17.12.2019, 15:12 UTKU KAYNAR
Rekor Üstüne Rekor Kırdı
banner218

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Türkiye Rekortmeni Milli Sporcumuz Umut Uysal,  rekor üstüne rekor kırdı. İlimizin adını hep zirvede tutan ve ülkemiz adına gelecek vadeden sporcumuz Umut Uysal ile ne kadar gurur duysak azdır. Başarılarının devamını diliyoruz. Sporcumuzun bu başarısında başta ailesi ve antrenörleri olmak üzere Sakarya atletizmi adına bu başarıda pay sahibi olan herkese teşekkürü bir borç biliyoruz” şeklinde konuştu.

Atletizm İl Temsilcisi Atakan Gündoğdu, Atletizm İl Branş Antrenörleri Abdülkadir Uyar, Gökhan Engin Beloğlu , Ferdi Göymen, Hamit Gündoğdu , Nilüfer Özen Aslantepe ve Serkan Gülez , Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’a Atletizm branşına verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Atletlerin , İl Müdürlüğünü ziyaretinde Gençlik ve Spor Şube Müdürü Özgür Aygün de yer aldı.

14-15 Aralık 2019 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen 2019-2020 Türkiye Salon Olimpik Deneme Atletizmde Sezonun İlk hafta yarışları nefesleri kesti.  Ataköy Atletizm Salonu’nda iki gün süren kış sezonunun ilk müsabakaları sona erdi. Ermenistan, Özbekistan, Lübnan, ABD ve Irak’tan gelen misafir atletlerin de katıldığı müsabakalarda iki günde U18, U20 ve büyüklerde mücadeleler gerçekleşti.

2 Günde 300’ün üzerinde atletin yarıştığı müsabakalarda İlimizi temsil eden Avrupa Şampiyonu Milli Atlet Umut Uysal , 60 metrede 6.81'lik derecesiyle U-18 Türkiye rekoru kırdı. Eski rekor 6.83'lük dereceyle yine Umut Uysal'a aitti. İlk gün 60 metrede U18 Türkiye rekorunu 6.81’e çeken Umut Uysal, ikinci gün 200 metre birinciliğini de aldı. Umut, 200 metrede de 22.13’lik derecesiyle ile birinci oldu.

banner220
Yorumlar (0)