banner212

banner211

Sakarya FK kupa ile döndü

Futbol altyapı branşlarında adından başarıları ile söz ettiren Sakarya FK kulübü Yalova’da ki şampiyonada aldığı bireysel dereceler ile takım halinde şampiyon oldu

Atletizm 28.10.2021, 11:30 UTKU KAYNAR
Sakarya FK kupa ile döndü

Atletizm alanında da boy gösteren Sakarya FK, Yalova’da gerçekleştirilen şampiyonada takım halinde şampiyon olmayı başardı. Bireysel olarak iyi dereceler yakalayan ve kürsü sevinci yaşayan sporcular, takım halinde de kupaya uzanmasını bildi. Sakarya FK futbolda olduğu gibi atletizm dalında da altyapıya önem vererek geleceğin sporcularını yetiştirmek istiyor.

İŞTE O DERECELER

Gerçekleştirilen 5 Km yarışında (20-29 Yaş) Azad Yüce 1’nci olurken Ebubekir Kestane de 2’nci oldu.  10 km kategorisinde ise Zekeriya Berkay Güngör 3’ncü olurdan 30-39 yaş kategorisinde İsa Yardımcı 2’nci oldu. 10 km Kadınlar 20-29 yaş kategorisinde ise Derya Demiral zirvede yer aldı. Bu sonuçların ardından Sakarya FK atletizm takımı şampiyon olarak turnuvayı başarıyla tamamladı.

“SPOR YATIRIMLARIMIZ SÜRECEK”

Kulüp Genel Kaptanı Fatih Pırıldar yaptığı açıklamada, “Sakarya’daki spor yatırımlarına devam eden bir takımız. Futbolda olduğu gibi atletizm dalında da altyapıya önem vererek geleceğin sporcularını yetiştirmek için mücadele ediyoruz. Kulüp başkanı Çetin Serter önderliğinde, Yönetim Kurulu üyeleri Sezgin Cumhur, Serkan Karagöz, Rahmi Sarı ve Murat Bal ile birlikte başarılarımız katlanarak devam edecek” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)