Terzi, yaptığı açıklamada, Türkiye'de ilk kez bir Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın yapılacağını anımsatarak, Ataköy'deki atletizm salonundaki çalışmalarda sona doğru gelindiğini bildirdi." />

banner212

banner211

'Şampiyonaya rekor düzeyde katılım var'


Terzi, yaptığı açıklamada, Türkiye'de ilk kez bir Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın yapılacağını anımsatarak, Ataköy'deki atletizm salonundaki çalışmalarda sona doğru gelindiğini bildirdi.

Atletizm 24.01.2012, 10:51
'Şampiyonaya rekor düzeyde katılım var'
banner218


Terzi, yaptığı açıklamada, Türkiye'de ilk kez bir Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın yapılacağını anımsatarak, Ataköy'deki atletizm salonundaki çalışmalarda sona doğru gelindiğini bildirdi.


Mehmet Terzi, Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAFF) heyetiyle bir araya gelip durum değerlendirmesi yapacaklarını, heyetin salonun son halini göreceğini, akabinde de 27-29 Ocak'ta yapılacak olan Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası'nı izleyeceklerini ifade etti.


Türkiye'nin 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'na adaylığını açıklamasının ardından, 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın öneminin daha da arttığına dikkati çeken Terzi, ''Salonumuz 7 bin 500 kişi kapasiteli olacak. Ülkemize böylesine önemli bir tesisi kazandırdığımız için çok mutluyuz. Bu, ülkemizin spora yaptığı yatırımlar ve olimpiyat adaylığında alacağı puanlar açısından da çok önemli. Şampiyonaya katılmak için 800'ün üzerinde sporcu müracaat etti. Bu da rekor düzeyde bir katılım demek. Türkiye şimdiye kadar bir çok başarılı spor organizasyonları gerçekleştirdi. Şimdi biz de alnımızın akıyla bu organizasyondan çıkmak ve başarımızı tüm dünyaya göstermek istiyoruz'' dedi.


Terzi, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın verdiği desteğin ve yaptığı denetimlerin salonun inşasına önemli bir ivme kazandırdığını, taahhütlerini eksiksiz yerine getireceklerini dile getirdi.


Basketbol, voleybol gibi branşlarda uluslararası standartlarda salonların bulunduğunu, atletizmin ise şimdiye kadar böyle bir salona sahip olamadığına değinen Mehmet Terzi, ''Avrupa ve dünya şampiyonalarından önce atletizm çatısı altında yapılan bir çok dalda sporcularımızı yurt dışına kampa gönderiyorduk. Uluslararası böylesine bir tesisten sonra sporcularımızı yurt dışına kampa göndermek zorunda kalmayacağız. Bu sporcularımızın motivasyonu açısından da oldukça önemli bir gelişmedir. Tesisleşmeyle birlikte başarı da beraberinde gelecektir'' diye konuştu.


Başkan Terzi, kış aylarında sporcuların antrenmanlarda oldukça mağdur olduklarını da vurgulayarak, ''İstanbul'a yaptığımız salon kadar büyük olmasa bile bunun gibi tesislerin Ankara, Bursa, Eskişehir, Kocaeli, Mersin ve Sivas'a da yapılması gerekiyor. Bunun için de çalışmalara başladık, gerekli planları hazırladık ve ilgili yerlere sunduk'' ifadelerini kullandı.


SporExpres.com
Yorumlar (0)