banner212

banner211

Adil Köseoğlu; Hedef Avrupa'da Final Oynamak

Sakarya Büyükşehir Basketbol Kulübü'nün yeni seçilen yönetimi basın mensupları ile bir araya geldi. Orman Park'ta gerçekleştirilen toplantıda yönetim kurulunu basına tanıtan başkan Adil Köseoğlu yeni sezon öncesi iddialı açıklamalar yaptı.

Basketbol 31.07.2018, 18:25 31.07.2018, 18:53 UTKU KAYNAR
Adil Köseoğlu; Hedef Avrupa'da Final Oynamak

Sakarya Büyükşehir Basketbol Kulübü'nün yeni seçilen yönetimi basın mensupları ile bir araya geldi. Orman Park'ta gerçekleştirilen toplantıda yönetim kurulunu basına tanıtan başkan Adil Köseoğlu yeni sezon öncesi iddialı açıklamalar yaptı.

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen kongrenin ardından Sakarya Büyükşehir Basketbol'da başkanlığa seçilen Adil Köseoğlu yönetim kurulunu basına tanıttı. Görev dağılımı yapan yeşil siyahlılarda Erdal Şenkardeşler, Orhan Yılgenci, Orhan Bayraktar, Mahmut Essen, Yıldırım Beyazıt Çakmak As Başkan, Genel Sekreter Cavit Akova, Sağlık Sorumlu yönetim kurulu üyesi Gökhan Öner, Altyapı Sorumlusu Yavuz Köprülüoğlu, Reklam ve Pazarlama Murat Ağırbaş, Basın Sözcüsü Hayrettin Sezer, Mali İşler Sorumlusu Evren Çakırsoy, Kafile ve Ulaşım Sorumlusu Serkan Ay ve Yurtdışı İlişkiler Sorumlusu Besim Kıratlı oldu.

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE FİNAL

Toplantıda konuşan Başkan Adil Köseoğlu; "Şehrimizi FIBA Şampiyonlar Ligi'nde ve Tahincioğlu Süper Ligi'nde temsil eden Adatıp Sakarya Büyükşehir Basketbol Kulübü'nde başkanlık görevine seçilmek benim için büyük onur verici.Bu görevin bize getirdiği sorumlulukları çok iyi biliyoruz. Bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Basketbol takımımız şehrimizde ve ülkemizde ilkleri başaran bir takım olmuştur. İnşallah bu senede turu geçerek Şampiyonlar Ligi'ne katılacağız. Orada da büyük başarılar hedefliyoruz." dedi

Şampiyonlar Ligi'nde hedeflerinin büyük olduğuna değinen başkan Adil Köseoğlu; "FIBA Şampiyonlar ligine kalmamız halinde hedefimiz final oynamak.İnşallah öyle bir takım kuruyoruz. Eğer bu takımda gerekli sinerji oluşturursak olmayacak bir hedef değil. Geçen seneden daha iyi ekip kurduğumuz kesin" ifadelerini kullandı.

FLAŞ TRANSFER YOLDA

Büyükşehir Basketbol Kulübü başkanı Adil Köseoğlu transfer çalışmalarının koç Selçuk Ernak'ın verdiği rapor doğrultusunda devam ettiğine değinerek; " Büyük ses getirecek bir oyuncunun peşindeyiz. 1 Numara mevkiinde oynayan bu yabancı oyuncu ile ilgili görüşmeleri bizzat ben yürütüyorum. Yüzde doksan anlaştık gibi. Ufak bazı pürüzler kaldı çözdüğümüz zaman Türkiye genelinde de gündem yaratacak bir oyuncu" dedi.

Baştan aşağıya yeni bir takım kurulduğuna dikkat çeken Başkan Adil Köseoğlu; " Komple yeni bir takım olmak handikap tabi ama Türkiye'de bir iki takım dışında işler ne yazık ki bu şekilde gidiyor. Fakat önümüzdeki sezon daha kemik bir kadromuz oluşmuş olacak.Şimdiden onun planlamasını yapıyoruz. " şeklinde konuştu.

KOMBİNESİ OLANA ÖNCELİK

Tanıtım Pazarlama sorumlusu Murat Ağırbaş, kombine ve bilet satışları ile ilgili yaptığı bilgilendirmede ;" Geçtiğimiz yıl kombine alan vatandaşlarımıza öncelik tanıyacağız. Geçen sezon kombine alan vatandaşlarımız bu sende aldıkları yerlerden yine kombine alma hakkına sahip olacaklar. Fiyatlarda ise ufak bir rötuş olabilir. Online bilet satışı ile ilgili birkaç firma ile görüşüyoruz. Taraftarlarımız biletleri online işlemlerden alıp maçı seyredebilecekler. Projelerimiz sezon açılışına kadar şekillenecek” ifadelerini kullandı." dedi.

13 Ağustos'ta yeni sezon hazırlıklarına başlayacaklarını belirten Genel Sekreter Cavit Akova 2 Yerli 2 Yabancı oyuncu için görüşmelerin devam ettiğini 3 veya 4 transferin ardından transferi tamamlayacaklarını söyledi.

Yorumlar (0)