Courtney Paris ve Sylvia Fowles'un karşılıklı sayılarıyla ilk dakika geride kalırken, Beyaz Takım özellikle Diana Taurasi ile hücumları organize etti." />

banner212

banner211

All-Star 2012'de kazanan Kırmızı Takım


Courtney Paris ve Sylvia Fowles'un karşılıklı sayılarıyla ilk dakika geride kalırken, Beyaz Takım özellikle Diana Taurasi ile hücumları organize etti.

Basketbol 09.01.2012, 07:48
All-Star 2012'de kazanan Kırmızı Takım
banner218


Courtney Paris ve Sylvia Fowles'un karşılıklı sayılarıyla ilk dakika geride kalırken, Beyaz Takım özellikle Diana Taurasi ile hücumları organize etti. Penny Taylor'ın üç sayılık basketiyle skor 5.dakikada 13-13'e gelirken, Beyaz Takım mola aldı. Mola sonrası Alba Torrens'in üç sayılık basketiyle 22-19 ile öne geçen Beyaz Takım, Melike Bakırcıoğlu ile Ashley Walker'ın da sayılarıyla ilk periyotu 31-26 önde tamamladı. İkinci periyotun ilk hücumunda Beyaz Takım, Courtney Paris ile basket buldu. Fowles ile rakibine karşılık veren Kırmızı Takım, boyalı alana top indirdiği dakikalarda skor üretmekte zorlanmadı. Reklam molası sonrasında Kırmızı Takım, Işıl Alben'in turnikesi ve bir hücum sonrasında muhteşem asistiyle skor üretti. Ancak Beyaz Takım, devreyi de 53-47 önde tamamladı.


Üçüncü periyotun ilk sayılarını Tuğba Palazoğlu ile bulan Beyaz Takım karşısında Kırmızı Takım, Gülşah Akkaya ile skor üretti. Gülşah'ın yanı sıra Esmeral Tunçluer ile de sayılar bulan Kırmızı Takım, 24.dakikada 67-69 ile öne geçti. Üçüncü periyot, Sylvia Fowles'ın basketiyle 78-77 Kırmızı Takım üstünlüğüyle sona erdi. Son 10 dakikalık bölümde Ashley Walker ve Nilay Kartaltepe ikilisiyle basketler bulan Beyaz Takım, farkı da 4 sayıya indirdi (83-87). Boyalı alanda Zane Tamane ve Yasemin Horasan ikilisiyle skor üreten Kırmızı Takım, üstünlüğünü son 4 dakikaya girilirken korumayı bildi. Kırmızı Takım, mücadeleden de 107-96 galibiyetle ayrılan taraf oldu.


Diğer yandan karşılaşmayı 17 sayı - 4 ribaund - 3 asistle tamamlayan Nevriye Yılmaz, MVP ödülünün sahibi oldu. Nevriye, ödül olarak kendisine verilen bilgisayarı,Van'dan gelen minik basketbolculara hediye etti.


KIRMIZI TAKIM: 107 - BEYAZ TAKIM: 96
Salon: Karşıyaka
Hakemler: Elif İnci, Ozan Gönen, Tarkan Tuser 
Kırmızı Takım: Shavonte Zellous 4, Işıl Alben 3, Penny Taylor 9, Sylvia Fawles 17, Yasemin Horasan 6, Nevriye Yılmaz 17, Anna De Forge 8, Esmeral Tunçluer 6, Gülşah Akkaya 11, Zane Tamane 14, Merve Aydın 2, Bahar Çağlar 8, Tuğba Talaşlıoğlu 2
Beyaz Takım: Natasha Lacy 8, Birsel Vardarlı 12, Diana Taurasi 9, Courtney Paris 4, Nevin Nevlin 7, Tuğba Palazoğlu 5, Alba Torrens 11, Ashley Walker 15, Melike Bakırcıoğlu 3, Nilay Kartaltepe 13, Ayşe Cora 9
1. periyot: 26-31 
Devre: 53-47 (Beyaz Takım lehine)
3. periyot: 78-78

3 SAYI YARIŞMASI TAURASI'NİN
Karşıyaka Spor Salonu'nda düzenlenen organizasyon, 3 sayı yarışmasıyla başladı. Yarışmada, Diana Taurasi (Galatasaray Medical Park), Dila Aşkın (Kayseri KASKİ Spor), Gülşah Akkaya (Optimum TED Ankara Kolejliler), Esra Erden Atacan (İstanbul Üniversitesi) ve Shavonte Sade Zellous (Mersin Büyükşehir Belediyesi) birincilik için yarıştı.


Dila Aşkın ve Esra Erden Atacan ile finale kalan Diana Taurasi, 13 puanla 3 sayı yarışmasını kazandı.


EN YETENEKLİSİ OLCAY ÇAKIR
Yetenek yarışmasında ise Deniz Çolakoğlu (Samsun Basketbol), Doğa Comba (Samsun Basketbol), Olcay Çakır (Fenerbahçe) ve Özge Yavaş (Optimum TED Ankara Kolejliler), birincilik için mücadele etti. Çeşitli aşamalardan oluşan parkuru 23 saniyede tamamlayan Olcay Çakır, yetenek yarışmasının galibi oldu.


Ayrıca, Avrupa Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan Kadın Milli Takımı oyuncuları ve teknik ekibinde yer alanlar da tek tek isimleri okunup kendileri için hazırlanan kürsüye çıktı. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Julide Sonat, oyunculara ve teknik ekibe birer plaket verdi.


Rock grubu Model'in kısa bir konser verdiği etkinlikte, Macaristan'ın dünyaca ünlü akrobatik basketbol şov ekibi ''Face Team'' ve İzmirli ''Dance Team'' gösteri sundu.

banner220
Yorumlar (0)