banner212

banner211

Alpay Alev'den sezon değerlendirmesi

Türkiye Basketbol Federasyonu Sakarya İl Temsilcisi Alpay Alev sona eren 2017-2018 Sakarya Basketbol sezonu sonrası açıklamalarda bulunarak hayata geçirilen projeler hakkında bilgiler verdi.

Basketbol 21.05.2018, 10:56 21.05.2018, 11:01 UTKU KAYNAR
Alpay Alev'den sezon değerlendirmesi
 

Türkiye Basketbol Federasyonu Sakarya İl Temsilcisi Alpay Alev sona eren 2017-2018 Sakarya Basketbol sezonu sonrası açıklamalarda bulunarak hayata geçirilen projeler hakkında bilgiler verdi.

Basketbol İl Temsilcisi Alpay Alev, 2017-2018 basketbol sezonun tamamlanması nedeni ile emeği geçen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ve Spor Şube Müdürü Murat Acar başta olmak üzere, TBF altyapılar birimine, İl Tertip kuruluna, ekip arkadaşları İHK üyeleri Mehmet Memiş Güzeldal ve Çağrı Muti'ye, Okul Sporları İl temsilcimiz İlhan Sütlü ve Tertip Kuruluna, Spor yöneticilerine,antrenörlere, sporculara, hakemlere, velilere, basın mensuplarına, GHSİM personeline,Tesis amiri Uygar Lahna ve ekibine teşekkür etti.

TAKIM VE SPORCU SAYISI ARTTI

Görevdeki 7. sezonumuzu da başarıyla tamamlamanın haklı gururunu yaşadığını belirten Alpay Alev; "Özellikle son 4 yılda ilimizdeki basketbol organizasyonları ve altyapıdaki hareketlilikte çıtayı yukarılara taşıma adına ekibimle birlikte elimizden gelen gayreti gösterdik.Elimizdeki mevcut şartlar doğrultusunda spor yönetiminin sevk ve idaresini gerçekleştirmeye çalıştık.Bu yılı geçtiğimiz sezonla kıyasladığımızda,Lisanslı Sporcu sayısında % 35'lik artış yaşanmıştır.Takım sayılarında % 26'lık artış yaşanmıştır.Oynanan müsabaka sayılarında gerek Kulüp gerekse Okul Sporları faaliyetlerinde ciddi artış sağladık” dedi.

BASKETBOLLA GRURLANDIK

Gerçekleştirilen projelerle ilgili bilgiler veren Alpay Alev; “Basketbolu takip eden izleyici kitlesinde yerel müsabakalar ve TBF faaliyetlerinde ciddi artış yaşandı.  U-16 ve U-18 kız kategorisi hariç diğer tüm kategorilerde 12 kategori lig düzenledik. Juniorlar ve Olgunlar turnuvası da Koşabiliyorken Koş projesi kapsamında yapıldı. Üç tanesi ilçelerimizden olmak üzere(Akyazı,Hendek,Sapanca) 5 tane yeni kulübümüz Basketbola adım atmıştır.Avrupa'nın en prestijli altyapı turnuvasından biri olan Uluslararası U-16 Basketbol turnuvasına 4. kez toplamda 10.kez ev sahipliği yaptık. 3x3 Sokak Basketbolu organizasyonunu devam ettirdik. 5 Klasman hakemimiz Üst liglerde görevlerini başarıyla sürdürdüler.U10 ve U14 arası sporcu jenerasyonumuzun kalitesi liglere de kalite getirdi.Süper Lig'de temsilcimiz Sakarya BŞB kulübü ilk yılında büyük başarı yakalayarak gururumuz oldu"  ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)