banner212

banner211

Basketbol Seçim Kurbanı Oldu

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, canlı yayında Sakaryaspor ve basketbolla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Altuğ, basketbolda yaşanan krizin yerel seçimlere rastlaması büyük talihsizlik oldu dedi.

Basketbol 07.06.2020, 14:09 UTKU KAYNAR
Basketbol Seçim Kurbanı Oldu
banner218

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, şehir ve ülke gündemini Haberlisin.com canlı yayınında değerlendirdi. Haberlisin Genel Yayın Yönetmeni Güven Hasbaş'ın sorularını yanıtlayan Başkan Altuğ, Sakaryaspor ve kapanan basketbol takımı hakkında da konuştu. İlk olarak “Elinizde bir sihirli değnek olsa şehirde ve ülkede yapacağınız üç şey ne olurdu?” sorosuna Başkan Altuğ, “Sakaryaspor Süper Lig’de şampiyon olsun, 30 bin kombinesi olan taraftarı olsun ve Avrupa kupalarında kupa kaldırsın onu isterim. Bunu canı gönülden söylüyorum” cevabını verdi.

BASKETBOL NEDEN KAPANDI?

Geçen sene ekonomik sorunlar nedeniyle Süper Lig’de tutanamayan ve ardından kapanan Büyükşehir Basketbol Takımı içinde konuşan Başkan Altuğ, basketbolun neden kapandığını şu ifadelerle özetledi: “Şehrin yeteri kadar ilgi göstermemesinden kapandı. Çok küçük meblağlarla dönebilecekken maalesef yerel seçimlerin olduğu döneme denk geldi, o acil ihtiyaçlar. Zeki başkan aday olmayacağını öğrenmişti. Ekrem başkan da başkan yetkisinde değildi. O ihtiyaçlarımızı karşıyalamadık. Çokta iyi bir takım vardı. Bende başkan değildim ama. Bir hamle yapıp bende ilgilendim ligde tutabilirmiyiz diye. Bizim çok ciddi bir lobimiz var; federasyon ve Türkiye basketbolunda. Hiçbir takım Sakarya basketbolun düşmesini istemedi. İstanbul’a çok yakınız. Keyifli maçlar oynanıyor. Sakaryalı sevdi, teyzeler geliyordu maça. Maça kadar örgü örüyor, maç başlıyor koyuyor çantasına bağırmaya başlıyor. Ben bunu gördüm Sakarya’da. Gençler gelmeye başladı, çok ciddi altyapımız vardı. U18, U20 takımlarımız gayet iyiydi, iyi olmaya devam ediyorlardı. Olmadı, yapamadık.”

ALTYAPI VURGUSU

“Sakaryaspor hep birilerine gidip destek istemek zorunda mı kalacak?” Sorsuna Başkan Altuğ şöyle cevap verdi: “İnşallah böyle olmaz. Cumhur başkan bazı projeler anlattı. Bizde izledik kendisini. Altyapıya mutlak önem verilmeli. Bütün spor dallarının kaynağı altyapı. Bizim zaten altyapı anlamında hiçbir problemimiz olmadı. O anlamda markayız. Bir de bizim şehrimizin genetik anlamda spora yatkınlığı var. Spor konusunda hırslı insanlarız. Altyapılara önem verirsek gerisini biz çözeriz. Üretimin artmasının Sakaryaspor’a da faydası olur, basketbola da faydası olur, sosyal hayatada faydası olur. Biz yeterki daha büyük birlikte olalım. Hem Sakaryaspor, hem basket takımı tekrar kurulursa bilemiyorum, onu götürürüz, hem diğer spor branşlarında amatör branşlarda da şampiyonlar çıkarırız.”

banner220
Yorumlar (0)