banner212

banner211

Basketbol ve Voleybol ligleri tescil edildi

Türkiye Voleybol Federasyonu ve Basketbol Federasyonları yaptıkları açıklama ile ligleri tescil ettiklerini duyurdu.

Basketbol 11.05.2020, 16:10 UTKU KAYNAR
Basketbol ve Voleybol ligleri tescil edildi
banner218

Türkiye Voleybol Federasyonu, dün yaptığı yönetim kurulu toplantısının ardından liglerin kaderini tayin etti. TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ , voleybolda başarılı bir sezonu geride bıraktıklarını belirterek ülke olarak önemli bir çıkış yakalamıştık dedi.

TRT Spor'a canlı telefon bağlantısı gerkleştiren TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ; ''Tüm Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeni ile mücbir sebep oluşmuştur.  Bu sebeple biz lig play-off olmadan ligi bu şekilde tescil ediyoruz. Küme düşmeyi kaldırıyoruz. Alt liglerden 4 takım üst liglere katılım olacak ve bu sebeple Efeler ve Sultanlar liginin önümüzdeki sezon 16 takımla oynanacak'' dedi

BASKETBOLDA OYNANMAYACAK

Türkiye Futbol Federasyonu'nun sezona devam etme kararı almasının ardından gözler Türkiye Basketbol Federasyonu'nun basketbol liglerine yönelik alacağı karara çevrilmişti. Dün karar adına gerçekleştirilen toplantı sonrası liglerin şampiyon belirlenmeden tescil edildiği açıklandı. Saat 14'te gerçekleştirilen toplantı neticesinde basketbol liglerinde yarıda kalan sezonun oynanmamış sayılacak şekilde bir iptal kararına gidildi. 2019-20 sezonu yok sayılırken herhangi bir takım şampiyon olarak tanımlanmadı.

Yorumlar (0)