banner212

banner211

Basketbol'da Protokol farkı

Sakarya'yı Türkiye Basketbol Liglerinde Temsil eden Bayan ve Erkek takımları arasında desteklenme yönünden ne büyük uçurumlar var.

Basketbol 25.11.2013, 15:22
Basketbol'da Protokol farkı
banner218

Sakarya'yı Türkiye Basketbol Liglerinde Temsil eden Bayan ve Erkek takımları arasında desteklenme yönünden ne büyük uçurumlar olduğu takımların aynı gün yaptıkları son maçlarında açıkça görüldü.


Türkiye Basketbol 2. Liginde oynayan SAÜ Bayan basketbol takımı maçında Şeref tribünün de  hiçbir ilgili yada Protokol mensubu bulunmazken, maçtan 1 saat sonra yapılan Bölgesel Lig, Büyükşehir basketbol takımının maçında ayni Tribün üst düzey Protokol ve yöneticiler tarafından tamamen dolduruldu.


1 saat ara ile çekilen bu iki Fotoğraf takımlar arasındaki destek uçurumunu gözler önüne serdi.


Cavit Akova “Ben olmasam bayanlar sahaya çıkamaz”

SAÜ Bayan Basketbol takımı yönetim kurulu üyesi ve Büyük şehir Basketbol takımı koordinatörü Cavit Akova SAÜ bayan takımının önceki hafta aldığı  mağlubiyet sonrası Basında yazılan ve takım için acil tedbirlerin alınması konusundaki yazılar üzerine  arkadaşlarımıza hakarete varan sözleri anında “ Siz ne anlarsınız Basketboldan. Çok biliyorsanız takımın yönetimini alın. Ben cebimden masraf edip yemeklerini yediriyorum, bu takımı sahaya çıkarıyorum.Ben olmasan sahaya bile çıkamazlar.Neler çektiğimi ben bilirim.Böyle yazılar yazmayın “ diyerek tehdit ederken görevli olduğu her iki takımın arasındaki destek farkını da kendisi farkında olmadan ortaya koydu.


Aysel Damar “ Yönetimle sorunumuz yok”

SAÜ bayan takımı Aysel Damar Balçova takımını yendikleri maçtan sonra yapılan Basın toplantısında Akova konusunda sorulan soruya “Bu konuda konuşamam. Bizim yönetimle aramız çok iyi sorunumuz yok” diyerek Cavit Akova’ın tezlerini çürüttü.

Başkan Çetin yaman

SAÜ Bayan Basketbol Takımı başkanı Sakarya Üniversitesi Spor Yüksek Okulu (BESYO) öğretim üyesi Doç.Dr. Çetin Yaman. Ayni Okulda görevli Nesimi Yalvarıcı’da yine yönetici olarak görev yapıyor.


Suat Beyenal

 

 

 

Yorumlar (0)