banner212

banner211

BASKETBOL’DA YENİ HEYECAN

Sakarya’da Büyükşehir Basketbol Takımı’nın kapanmasının, Bayan Voleybol takımının satılmasının ardından spor için iyi bir haber geldi.

Basketbol 05.08.2019, 18:54 05.08.2019, 22:05 UTKU KAYNAR
BASKETBOL’DA YENİ HEYECAN
banner218

Sakarya’da Büyükşehir Basketbol Takımı’nın kapanmasının, Bayan Voleybol takımının satılmasının ardından spor için iyi bir haber geldi. 6 Sezondur Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi’nde mücadele eden İstanbulgücü yeni sezon öncesinde isim değiştirerek Sakarya’ya taşındı.

İşadamı Emrah Tunçluer’in sahibi olduğu Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden İstanbulgücü yeni sezonda Sakarya Yükselişspor ismi ile mücadele edecek. Sakarya halkının spora olan ilgisini yakından takip ettiklerini belirten Tunçluer Sakarya’da spora yei bir heyecan katmak için böyle bir proje hazırladık dedi.

SAKARYA SPOR ŞEHRİ
Sakarya Büyükşehir Basketbol takımının yaşadıklarını yakından takip ettiklerini belirten Tunçluer; ‘’ 1.Lig’de her sene istikrarlı bir mücadele veriyoruz. Sakarya halkının desteğini de arkamıza alarak bu istikrarı bir tık yukarıya taşımak için mücadele vereceğiz. Sakarya Büyükşehir Basketbol takımının kapanmasından dolayı boşta kalan gençleri de değerlendirmek istiyoruz. Bir sürü emek harcanmış herkes gitmiş o gençler kalmış. Bu emekler boşa gitmesin. Onları da en azından Bölgesel Lig’den başlatarak yeniden bu sporun içinde tutmanın gayretinde olacağız. Sakarya Üniversitesi ile koordineli çalışarak şehirdeki potansiyeli en iyi şekilde değerlendirme hedefindeyiz’’ dedi.

İDDİALI TRANSFERLER

A Milli Takım yardımcı antrenör Esmeral Tunçluer’in baş antrenör olarak görev yağacağı Sakarya Yükselişspor yeni sezon öncesi transfer harekatına da başladı. Yeşil Siyahlılar Akdeniz Üniversitesi’nden Başak Altunbey, Mardin Büyükşehir Başakspor’dan Sharon Houston, Urla Belediyesi’nden Dilek Akıncı, Çanakkale Üniversitesi’nden Gizem Kumandanoğlu  ve Süper ligde İzmit BLD forması giyen Emel Sığırcı ile anlaşma sağladı. Maçlarını Sakarya Spor Salonu’nda oynayacak olan yeşil siyahlılar kısa süre içerisinde Sakarya’da çalışmalarına başlayacak.
 

banner220
Yorumlar (0)