banner212

banner211

Büyükşehir Baskette Kapanma Tehlikesi

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Adatıp Sakarya BŞB Basketbol‘da kriz sürüyor. Yeşil Siyahlılar kapanma tehlikesi ile karşı karşıya.

Basketbol 16.01.2019, 10:12 16.01.2019, 10:14 UTKU KAYNAR
Büyükşehir Baskette Kapanma Tehlikesi
banner218

Geçtiğimiz sezon elde edilen başarının ardından bu sezon lige büyük umutlarla başlayan Sakarya Büyükşehir Basketbol’da ekonomik kriz ligde ilk devre sonuna gelinirken tavan yaptı. Sakarya’da uzun süredir paralarını alamayan oyunculardan bazıları birkaç haftadır idmanlara çıkmıyordu. Yabancı oyunculara belli bir ödeme yapılırken, yerli oyunculardaki belirsizliğin sürmesi bardağı taşırmıştı.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde küme düşme potasında yer alan Yeşil Siyahlılarda Koç Selçuk Ernak başta olmak üzere Landry Nnoko, Jean Salumu, Toney Douglas, Kerem Özkan gibi oyuncularla yolların ayrılmasının ardından son olarak ABD’li oyuncu Alan Herndon’da Fenerbahçe maçının ardından takımdan ayrıldı.

YÖNETİM YOK

Ligde ilk devrenin bitmesine kısa bir süre kala Başkan Adil Köseoğlu’nun istifası ile sarsılan Sakarya Büyükşehir Basketbolda belirsizlik sürüyor. Ödeme konusunda sıkıntı yaşayan teknik heyet ve oyuncular ikinci yarı öncesi kulüpten net bir açıklama bekliyor.

TEKNİK HEYET ÇARESİZ

Çok zor bir dönemde takımın başına geçen koç Ozan Bulkaz ise adeta tek başına bir şeyler yapmaya çalışıyor. Yönetim belirsizliği, maddi çıkmaz ve kulübün içinde bulunduğu durum nedeniyle tecrübeli koç elinden geldiğince direnmeye çalışıyor.

KAPANMA TEHLİKESİ

Yaşanan tüm sıkıntılar sonrasında resmi olarak açıklanmasa da kulislerde konuşulan ihtimallerin başında kulübün kapanması geliyor. Sakarya Büyükşehir Basketbol’da bu hafta içinde yeni bir yönetim oluşturarak maddi sorunları çözebilme adına son bir hamle daha yapmaya hazırlandığı ve bu hamleden sonuç alınamaması halinde ligden çekilmesi bekleniyor.

Yorumlar (1)
ali ak 4 yıl önce
sakaryaspor ve sakarya basket bizim sahip çıkalım
bmc ikisnede destek versin millet vvekilleri el atsın