banner212

banner211

Büyükşehir yükselme maçlarına çıkıyor!

Büyükşehir Belediyesi Profesyonel Basketbol Takımı, Erkekler Bölgesel Ligi'nde oynadığı 12. maçından da galibiyetle ayrıldı.

Basketbol 27.01.2014, 22:39 27.01.2014, 22:43 UTKU KAYNAR
Büyükşehir yükselme maçlarına çıkıyor!
banner218
Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, 14. hafta maçları kapsamında deplasmanda karşılaştığı Kocaelispor'u, üstün oyunuyla 52 ? 88 mağlup ederek, EBBL'de oynadığı 12 maçın 12'sini kazandı. 

Grubu lider tamamlayan Büyükşehir'in Şubat Ayı'nda başlayacak play-offlardaki rakipleri ise çekilen kuralar sonrasında belli oldu.

Büyükşehir Belediyesi Profesyonel Basketbol Takımı, Erkekler Bölgesel Ligi'nde oynadığı 12. maçından da galibiyetle ayrıldı. Lig'de 7. grupta mücadele eden Büyükşehir, 14. hafta maçları kapsamında deplasmanda karşılaştığı Kocaelispor'u, üstün oyunu ile 52-88 mağlup ederek grubunu lider tamamladı. Bu sonuçla Şubat Ayı'nda başlayacak play-offlarda büyük avantaj elde eden Büyükşehir Basket'in bir üst gruptaki rakipleri de çekilen kuranın ardından belli oldu. 

Takımımızdan büyük başarı

Basketbol Şubesi Başkanı Altuğ, "Basketbol Takımımız Lig'de bu zamana kadar oynadığı 12 maçın 12'sini de kazanarak, büyük bir başarıya imza attı. Tüm sporcularımızı kutluyoruz. Maçlarımızda takımımıza önemli destek veren tüm basketbol severlere teşekkür ediyoruz. İnşallah Şubat Ayı'nda başlayacak play-offlarda da aynı başarıyı gösterecek ve bir üst lige çıkacağız" diye konuştu. 

İlk maç 2 Şubat'ta

Şubat Ayı'nda başlayacak play-offlar için kuraların çekildiğini ve rakiplerin belirlendiğini belirten Altuğ, "Selçuklu Belediyespor Basketbol Takımı (Konya), Socer Petkim Spor Kulübü Basketbol Takımı (İzmir), Tire Belediyespor Basketbol Takımı (İzmir), MG Spor Basketbol Takımı (Bursa) ve Düzce Belediyespor Basketbol Takımı olarak belirlendi. Play-offlardaki ilk maçımızı 2 Şubat Pazar günü deplasmanda İzmir temsilcisi Socer Petkim Spor ile oynayacağız" şeklinde konuştu.

banner220
Yorumlar (0)