banner212

banner211

Charles Jackson Büyükşehir Basketde

Bu sezon Süper Ligi hedefleyen Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol takımı,Amerikalı oyuncu Charles Jackson’u kadrosuna kattı.

Basketbol 07.08.2016, 13:53 07.08.2016, 14:09
Charles Jackson Büyükşehir Basketde
banner218


Sakarya Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımı, Türkiye Basketbol Süper Ligi hedefi doğrultusunda kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor. İlk Amerikalı transferini Calvin J. Harris ile gerçekleştiren Büyükşehir, 2.08 boyundaki Charles Jackson’ı da kadrosuna kattı. Geçtiğimiz sezonun bir bölümünü Avusturalya Ligi takımlarından Breakers’te geçiren genç oyuncu daha sonra NBA D-Leauge ekiplerinden Delaware 87ers’e transfer oldu. Birçok NBA takımının dikkatle takip ettiği genç oyuncu bu sezon Büyükşehir Basketbol Takımı’nın başarısı için ter dökecek.

Atletik Bir İsim

Amerikan Kolej takımlarında yetişten önemli bir ismi kadrolarına kattıklarını ifade eden Basketbol Şube Başkanı Akif Köse, “Yabancı transferler konusunda çok ciddi araştırmalar yaptık. Bilindiği üzere Calvin transferimizde basketbol camiasında ses getirmişti. Şimdi de genç ve atletik bir isim olan Charles Jackson’u kadromuza dahil ettik. Kısa sürede takımımıza uyum sağlayarak bize büyük katkılar vereceğine inanıyoruz. İnşallah yeni transferlerimiz, teknik ekip ve yönetimimiz ile birlikte bu sezon hak ettiğimiz yerlere ulaşacağız. Şehrimiz ve kulübümüz için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)