Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ve Euroleague'de yoluna devam Galatasaray Medical Park, kadrosunu Portekizli Ticha Penicheiro ile güçlendirdi." />

banner212

banner211

Dünyanın en iyisi Ticha Penicheiro G.Saray'da


Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ve Euroleague'de yoluna devam Galatasaray Medical Park, kadrosunu Portekizli Ticha Penicheiro ile güçlendirdi.

Basketbol 10.01.2012, 09:45
Dünyanın en iyisi Ticha Penicheiro G.Saray'da


Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ve Euroleague'de yoluna devam Galatasaray Medical Park, kadrosunu Portekizli Ticha Penicheiro ile güçlendirdi.


Sezon öncesi Diana Taurasi, Alba Torrens ve Tina Charles gibi yıldız isimleri kadrosuna katan sarı-kırmızılı ekibin sezon sonuna kadar anlaşmaya vardığı Portekizli yıldız WNBA'de tüm zamanların en çok asist yapan oyuncusu konumunda bulunuyor.


Sarı-kırmızılı kulüp yıldız basketbolcunun transferine resmi siteden yaptığı şu açıklamayla duyurdu:


"Galatasaray Medical Park, 2011-2012 sezonunda Çek Cumhuriyeti'nden ZVVZ USK Prague takımında oynayan Portekizli Ticha Penicheiro ile sezon sonuna kadar kesin anlaşmaya varmıştır.


WNBA'de de Los Angeles Sparks forması giyen 1.80 metre boyundaki Penicheiro, guard pozisyonunda görev yapıyor. Daha önce 12 sene Sacramento Monarchs forması giyen ve burada efsaneleşen Ticha, 2005'te WNBA şampiyonluğuna uzandı. 1974 doğumlu tecrübeli oyuncu WNBA'in tüm zamanlarda en çok asist yapan ismi konumunda. Aynı zamanda tüm zamanların en çok top çalan ikinci oyuncusu da Penicheiro.


Portekizli yıldız 1999'dan bu yana da Avrupa'da pek çok takımda oynadı. Rusya'nın Spartak takımıyla 2006'da Eurocup ve 2007'de Euroleague şampiyonlukları yaşadı.


Ticha Penicheiro, 11 Ocak Çarşamba günü saat 20.00'de Abdi İpekçi Spor Salonu'nda oynanacak olan Euroleague Kadınlar 11. Hafta maçında Uni Seat Györ karşısında forma giyebilecek.


Yeni sporcumuza Galatasaray kariyeri boyunca üstün başarılar dileriz."

Yorumlar (0)