Fenerbahçe, Saracoğlu'ndan sonra ikinci mabedine kavuşmak için gün saymaya başladı." />

banner212

banner211

Fenerbahçe Ülker Arena açılıyor


Fenerbahçe, Saracoğlu'ndan sonra ikinci mabedine kavuşmak için gün saymaya başladı.

Basketbol 23.01.2012, 14:20
Fenerbahçe Ülker Arena açılıyor
banner218


Fenerbahçe, Saracoğlu'ndan sonra ikinci mabedine kavuşmak için gün saymaya başladı. Ve bu mabet öyle güzel ve öyle muhteşem ki, Avrupa'da bir benzeri yok. Aziz Yıldırım'ın hayallerindeki en önemli proje olan ve 200 milyon liraya mal olan, 13 bin 850 kişilik Ülker Sports Arena çarşamba günü sarı lacivertli takımın THY Avrupa Ligi'ndeki Emporio Armani Milano maçıyla kapılarını açacak. Avrupa'nın spor devlerinin bile sahibi olamadığı bu dev tesis kıskandıracak büyüklüğe ve inanılmaz bir teknolojik donanıma sahip.


O KONFOR BİR TEK NBA SALONLARINDA VAR


Tapusunun tamamı Fenerbahçe'ye ait olan Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi Ülker Sports Arena'nın, NBA maçlarının oynandığı salonlardan hiçbir eksiği yok. Salonun tavanından aşağı sarkan 28.5 ton ağırlığındaki LED ekranlı skorbord, tam 250 metrekare büyüklüğünde olacak ve salonun her yerinden rahatlıkla görülebilecek. Bu skorbord NBA takımlarının kullandığı ve Avrupa'da eşi benzeri olmayan bir büyüklüğe sahip. Ayrıca tüm salonu saran bir metre yüksekliğindeki LED ışıklı panoda reklamlar, seyircilerin yapması istenilen tezahüratlar, kulüp haberleri sürekli dönecek.


LOCA ALANLARA ORGANİZASYONLAR BEDAVA


Taraftarın oturacağı13 bin 850 koltuğun tamamı yanmaz ve leke tutmaz kumaşlarla kaplı. Salonun tamamına hakim noktalarda bulunan 44 ayrı locada konuklara her türlü konfor sunulacak. Locaları satın alan taraftarlar sadece Fenerbahçe maçlarını değil, tüm konserleri, milli maçları ve diğer organizasyonları ücret ödemeden izleyebilecek. Sauna, duşlar, televizyon üniteleri, mini havuzlar basketbolculara geniş olanaklar sunacak.


DÜNYA STARLARI ARENA'DA OLACAK


LOS Angeles Lakers ve Los Angeles Galaxy takımlarının da sahibi olan Amerikalı The Anschutz Entertainment Group (AEG) firması tarafından işletilecek Ülker Arena'da basketbol severleri birçok sürpriz bekliyor. Paul McCartney, Pirince, Usher, Rod Stewart, Yanni, The Eagles, Justin Timberlake, Christina Aguilera gibi birçok dünya starının dünya turnelerini organize eden AEG firmasının, Fenerbahçe'nin yeni salonunda da görkemli bir konser düzenlemeyi planladığı öğrenildi.

Yorumlar (0)